reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp’ın iOS sürümüne orijinal kalitedeki medyaları dosya olarak gönderme desteği geldi

En çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp için iOS tarafına orijinal kalitedeki medyaları dosya olarak gönderme desteği getirildi.

WhatsApp için iOS tarafında gönderilen en son güncellemeye firma tarafından şu not düşüldü: “Orijinal kalitedeki medyaları dosya olarak kolayca gönderebiliyorsunuz. Başlamak için sohbette “+” simgesine > Belge > Fotoğraf veya Video seç’e dokunun.” Daha önce belirli bir kullanıcı kitlesine açılan, şimdi ise tüm iOS kullanıcıları için aktif edilen altyapıda, maksimum 2 GB’lık dosyaların gönderilmesine izin veriliyor. Bu dosyalar için maksimum boyut korunduğundan ön izleme oluşturmayan şirket, zaman zaman çok gerekli olan kayıpız fotoğraf ve video aktarımları için oldukça güzel bir adım atıyor. Bundan önce ise oldukça faydalı gizli kod özelliği gelmişti. WhatsApp tarafından “Sohbet kilidi için gizli kodla tanışın” başlığı altında paylaşılan yeni altyapı şöyle detaylandırılmıştı: “Geçtiğimiz aylarda, insanların hassas konuşmalarını korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ni kademeli olarak kullanıma sunduk. Bugün, bu sohbetleri korumanın ve birisi telefonunuza erişebildiğinde veya telefonunuzu bir başkasıyla paylaştığınızda bu sohbetlerin bulunmasını zorlaştırmanın ek bir yolu olan gizli kodu kullanıma sunuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gizli kod sayesinde artık kilitli sohbetlerinize ekstra bir gizlilik katmanı eklemek için telefonunuzun kilidini açarken kullandığınızdan farklı olan benzersiz bir şifre belirleyebileceksiniz. Kilitli Sohbetlerinizin sadece gizli kodunuz arama çubuğuna yazıldığında keşfedilebilmesi için, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyebileceksiniz. Bu sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa bunların sohbet listenizde görünmeye devam etmesini seçebilirsiniz.

Kilitlemek istediğiniz yeni bir sohbet olduğunda, artık sohbetin ayarlarına gitmek yerine kilitlemek için sohbete uzun basabilirsiniz. Topluluğumuzun Sohbet Kilidi’ni sevmesinden memnuniyet duyuyoruz ve gizli kodun onlara daha da faydalı olacağını umuyoruz.

Gizli kod bugün kademeli olarak kullanıma açılıyor ve önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanılabilir olacak. İnsanların gizliliklerini korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ne yeni işlevler kazandırmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Siz de lütfen düşüncelerinizi bize iletin.”

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER