reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel Avengers Endgame’de ölecek karakterleri nasıl belirledi?

Marvel hayranları Avengers Endgame filmiyle birlikte sevdiği kahramanlara veda etmek zorunda kaldı. Peki Marvel stüdyoları ölecek veya emekli olacak karakterlere neye göre karar verdi?

Avengers Infinity War’un büyük finalinin ardından gelen Avengers Endgame’de büyük bir mücadeleye şahit olduk. Bu mücadele sırasında bazı Avengers üyelerine veda etmek zorunda kaldık. Örneğin Black Widow ruh taşını almak için kendini feda etti. Iron Man tüm taşları kullanıp Thanos ve ordusunu yok ederken kendini feda etmiş oldu. Captain America ise artık emekli olmanın zamanının geldiğini anladı. Peki tüm bu karakterlere neler olacağını Marvel önceden belirlemiş miydi? Avengers Endgame filminin senaryosunu kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely senaryo konusunda özgür olduklarını ifade ediyor. Yani stüdyo önceden ölecek karakterleri belirlemedi, yazarlar belirledi.

Marvel ölümlere müdahale etmedi

Christopher Markus süreci şöyle anlatıyor: “Marvel’dan kimse bize Avengers Infinity War ve Avengers Endgame’i yazar mısınız diye sormadı. Kevin Feige arayıp bu filmleri sizin yazmanızı istiyoruz demedi. Direkt olarak koşulları konuşmaya başladık. Ardından bize Thanos karakteri verildi. Çünkü sonsuzluk taşlarının hikayesini anlatmak onsuz mümkün değildi. Bu süreçte ‘eğer kurtulmal istediğiniz karakterler varsa, onları öldürebilirsiniz. Fakat herhangi bir karakteri öldürmek zorunda değilsiniz’ dediler. Ölecek karakterlele ilgili konuşmamız bundan ibaretti.”

Stephen McFeely sürece dair anlatımı şu sözlerle sonlandırıyor: “Elbette bu hikayede öldürecek rasgele karakterler seçtiğimiz anlamına gelmiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel stüdyolarının senaristleri özgür bırakması oldukça takdir edilesi. Öte yandan Christopher Markus ve Stephen McFeely bu açıklamalarıyla hayranların tepkisini üzerlerine çekmiş oldu. Çünkü ölümler için izleyiciler artık direkt olarak onları su.layabilir.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı