reklamı kapat

POPÜLER

Black Widow

Avengers Endgame filminde değiştirilen Black Widow sahnesi

Avengers Endgame filminde gördüğümüz Black Widow ve Hawkeye sahnesinin aslında çok farklı olduğu fakat sonradan değiştirildiği ortaya çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Avengers Endgame ile veda ettiğimiz karakterlerden biri de Black Widow oldu. Hawkeye ile ruh taşının peşine düşen ve Vormir’e gelen Natasha Romanoff bizlere burada veda etti. Clint Barton’ın ailesiyle yeni bir şansa kavuşmasını istediği için kendini feda etti. Böylece olan olan borcunu da ödemiş oldu. Fakat onun bu fedakarlığı izleyicileri fazlasıyla üzdü. Görünen o ki bu ölüm en başından beri Black Widow için planlanan sondu. Senaryoda değiştirilen detaylar olsa da, vedası aynı kalıyordu.Filmin editörlüğünü üstlenen Matthew Schmidt değiştirilen sahneyi şöyle anlatıyor.

Black Widow veda sahnesi

“Başlangıçta senaryo farklıydı. Hatta ilk olarak senaryodaki bu sahneyi çekmiştik. Thanos ve ordusu, Natasha ve Clint’in peşinden Vormir’e geliyordu. Aralarında ufak bir mücadele yaşanıyordu. Natasha mücadeleyi sonlandırıp gereken fedakarlığı yapmak için kendini uçurumdan atıyordu. Hawkeye ise bir yandan mücadeleyi sürdürüp bir yandan ona engel olmaya çabalıyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tahmin edebileceğiniz üzere kahramanlarımızın Thanos ve ordusuna karşı verdiği mücadele filmin süresinin iyice artmasına neden oluyordu. Yönetmenlerin bu sebeple sahneyi değiştirdiği ve daha kısa bir versiyona geçiş yaptığı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi