reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde Black Widow’un kaderini belirleyen an

Marvel hayranlarını en çok üzen Avengers Endgame kararlarından biri Black Widow hakkındaydı. Görünen o ki ekibin bu kararı vermesi hiç de kolay olmamış.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame’de Natasha Romanoff ve Clint Barton, ruh taşını almak için Vormir’e gidiyordu. İkili burada taşı almak için birilerinin kendisini feda etmesi gerektiğini öğreniyordu. İkisi de karşı tarafın böyle bir şey yapmasını istememiş ve onları birbirlerine karşı mücadele ederken görmüştük. Sonuçta kendini feda eden Natasha oldu ve Clint’e borcunu ödedi. Empire‘a konuşan Avengers Endgame’in ekibi bu kararı nasıl verdiklerini şu sözlerle açıkladı.

Zor Avengers Endgame kararı

Stephen McFeely: Aslında bir de Hawkeye’ın öldüğü bir versiyonumuz vardı. Görsel efektler ekibimizin yazdığım o versiyonu okuduğunu ve görsel ekibin başındaki Jen Underdahl’ın buna karşı çıktığını hatırlıyorum. ‘Böyle yapmayın, Black Widow’un kararın onurlandırın’ demişti. Bu yorumu kesinlikle ciddiye aldık. Ekibimizdeki pek çok kadın da aynı fikirdeydi. Onun bu kahramanlık anının elinden alınmasını istemediler.

Joe Russo: Avengers filmlerinde şimdiye kadar gördük ki Black Widow, Hawkeye’dan çok daha iyi dövüşüyor. Eğer işler ikisinin mücadelesiyle belirlenecekse, Black Widow’un kaybetme şansı yoktu. Bu yüzden o sahnede istediğini elde eden Natasha oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önceden Avengers Endgame filmindeki bu sahnede Hawkeye’ı öldürmeyi düşündüklerini biliyorduk ancak kararlarını değiştiren etkenler tahmin ettiğimizden farklı çıktı.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi