reklamı kapat

POPÜLER

Bran Stark Game of Thrones

Game of Thrones finalinde Bran Stark’a ne oldu?

Çok eleştirilen Game of Thrones finalinin yayınlanmasıyla birlikte Westeros’ta Demir Taht’ın sahibi kesinlik kazandı. Sekiz sezonluk maceranın ardından Bran Stark karakterine ne oldu?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Dizinin en gizemli karakterlerinden biri Bran Stark‘tı. İlk sezonda Jaime Lannister tarafından itilmesi ve Winterfell’den uzaklaşmak zorunda kalması onu büyük bir maceranın içine soktu. Buna rağmen onun hikayesi Game of Thrones’un en az dikkat çeken hikayelerinden biriydi. Fakat onun yavaş ilerleyen hikayesi üç gözlü kuzguna dönüşmesiyle heyecanlı bir hal aldı. Bu sebeple final sezonunda Bran Stark’ın büyük bir rol oynamasını bekliyorduk. Bu beklentimiz farklı bir şekilde de olsa karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinde Bran Stark

Dizinin son bölümünde taht varislerinin hepsi ufak ufak ortadan kalktı. Jon Snow’un Daenerys Targaryen‘i öldürmesiyle ortada kral veya kraliçe adayı kalmadı. Jon Snow da kraliçesini öldürdüğü için cezalandırıldı. Böylece Westeros’un önde gelen aileleri bir araya gelip yeni kral veya kraliçelerini seçmeye karar verdi. Tyrion Lannister‘ın yönlendirmesiyle kral seçilen isim Bran Stark oldu. Bundan sonra krallığın babadan oğla geçmemesine karar verildi. Bran Stark’ın ölümünden sonra Westeros için yeni bir kral seçilecek.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı