reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm Demir Taht

Büyük gizem çözüldü! Game of Thrones finalinde Demir Taht’a kim oturdu?

Game of Thrones sonunda final bölümüyle karşımıza çıktı ve uzun yıllardır merak edilen soru yanıt buldu. Demir Taht‘a oturan isim kim oldu?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


George R. R. Martin‘in A Song of Ice and Fire serisi başladığından, David Benioff ve D.B. Weiss bu hikayeyi Game of Thrones ismiyle dizileştirdiğinden beri herkesin merak ettiği tek bir soru vardı. Yaşanan onca olaydan ve entrikadan sonra King’s Landing’e gidip Demir Taht’a oturacak son isim kim olacak? Sekiz sezon boyunca tahminlerimiz değişti, farklılaştı. Desteklediğimiz karakterlerin aslında bu işe uygun olmadığını fark ettiğimiz ya da aklımıza gelmeyen bir ismin bu iş için en ideal isim olduğunu anladığımız oldu. Teorilerin ardı arkası kesilmedi. Her kafadan bir ses çıktığı sekiz sezonun ardından David Benioff ve D.B. Weiss’in elinden çıkan finalle Bran Stark, Demir Taht’ın son sahibi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinin galibi

Üç gözlü kuzguna dönüşen Bran aslında son sezonda fazlasıyla işlevsiz, önemsiz bir karakter gibi görünmeye başlamıştı. Westeros’ta kurulan konsey tarafından kral seçilen Bran Stark‘ın normalde krallık için hiçbir iddiası bulunmuyordu. Fakat onun Westeros için en doğru isim olacağı kararına varıldı. Bunun ardından Tyrion Lannister‘ın kralın eli olarak görev yapmasına karar verildi. Bundan sonra yedi krallık değil, altı krallıktan oluşacak olan Westeros, kuzeyi kaybetti. Kuzey’in Kraliçesi ise Sansa Stark oldu.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı