reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones finalini açık eden ilk sezon posteri

Finaliyle izleyici kitlesinin memnun edemeyen Game of Thrones aslında Westeros macerasının nasıl sonlanacağını ilk sezon için hazırlanan posterle ortaya koymuş olabilir!

Westeros hakkında en fazla teori üretilen dünyalardan biri. Herkes dizinin finalinin nasıl olacağını ve Demir Taht’a kimin oturacağını merak ediyordu. Bu yüzden Westeros’un yeni kralı veya kraliçesinin kim olacağını bulabilmek için tüm ipuçları dikkatle değerlendirildi. Kehanetlere çeşitli yorumlar getirildi. Neredeyse tüm ihtimallerin değerlendirildiğini gördük. Buna rağmen tahta oturan ismin Bran Stark olması izleyicileri şaşırttı. Bunun en büyük nedeni ise üç gözlü kuzguna dönüşen Bran’ın Winterfell’in başına geçmek istememesiydi. Fakat önerilen Westeros’un başına geçmek olunca fırsatı geri çevirmedi.

Game of Thrones finali ipuçları

İşin ilginç yanı bu konudaki ipuçlarından ilkinin birinci sezon için hazırlanan posterde yer aldığını görüyoruz. İlk sezon posterinde Sean Bean’in hayat verdiği Ned Stark, Demir Taht’ta oturuyor. Postere biraz daha dikkatli baktığımızda Ned Stark’ın sağ tarafında, tahta konmuş olan siyah kargayı görüyoruz. Sadece bu poster tek başına tahta oturacak ismin bir Stark olacağını ortaya koymaya yetiyor. Üstüne bir de kargayı gördüğümüzde Demir Taht’ın yeni sahibinin Bran Stark olacağı anlaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette kimse ilk sezon posterine bu kadar detaylı bir şekilde bakıp, incelemedi. Bu sebeple senelerdir gözümüzün önünde olan en büyük ipucunu kaçırmış olduk.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı