reklamı kapat

POPÜLER

Bran Stark

Game of Thrones’un hayal kırıklığı yaratan Bran Stark kararı

Game of Thrones finalinde şaşırtıcı bir rol üstlenen Bran Stark aslında Westeros tarihinde çok daha önemli bir isim olabilirdi ancak onun en önemli yeteneği kullanılmadı. Peki bu kritik kararın arkasında ne yatıyor?

Eğer Game of Thrones’un son sezonunu seyrettiyseniz Demir Taht’ın sahibinin Bran Stark olduğunu biliyorsunuzdur. Onun yönetimiyle birlikte Westeros’ta yeni bir dönem başlıyor. Artık krallık babadan oğula geçmeyecek. Yeni kralı Westeros‘un soyluları oylama yöntemiyle seçecek. Bu bile Bran Stark’ı Game of Thrones’un dünyasında tarihi bir figür haline getiriyor. Fakat onun asıl rolü büyük ihtimalle bu olmayacaktı.

Bran Stark ve zaman yolculuğu

Game of Thrones altıncı sezonla birlikte Bran Stark’ın Üç Gözlü Kuzgun dönüşümüne şahit olmuştuk. Bran özellikle geçmişe giderek yaşanan önemli olaylara şahit olmuş ve inanılmaz bilgiler elde etmişti. Örneğin Jon Snow‘un asıl anne ve babasını ortaya çıkartmıştı. Bu seyahatlerden birinde geçmişe etki etmesinin mümkün olduğunu öğrenmişti. Ned Stark‘ın arkasından bağırmış ve babası onun sesini duymuştu. Bu sahneyle birlikte Bran Stark’ın zaman yolculuğu yapıp bir şeyleri değiştirebileceği ihtimali ortaya çıkmıştı. Fakat zaman yolculuğu konsepti ve Bran’in bu yeteneği hiçbir zaman kullanılmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bran Stark ile ilgili bu kararın sebebi zaman yolculuğu konseptinin zorluklarına dayanıyor. Zaman yolculuğunu ele alırken paradoks yaratmamak çok ama çok zor. Game of Thrones yazarları da bu riski almak istememiş gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı