reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranlarının şaşırtıcı final sonrası teorisi

Game of Thrones finalinde Demir Taht’ın sahibi Bran Stark oldu. Ancak hayranların fark ettiği ipucuyla birlikte gelecekte bu durumun değişeceğini söyleyebiliriz.

Öncelikle gelin neler oldu, onu hatırlayalım. Daenerys Targaryen‘in King’s Landing’deki herkesi ejderha ateşiyle öldürmesinin ardından Jon Snow bu gidişata “dur” demeleri gerektiğini fark etti. Daenerys’i Demir Taht’ın önünde öldürerek onun zalim bir diktatöre dönüşmesine engel oldu. Daenerys’in cansız bedeni Drogo tarafından alındı. Sonrasında yapılan açıklamalarla öğrendik ki Drogo onu Volantis‘e götürdü. Valyrian İmparatorluğu’na ev sahipliği yapan Volantis Daenerys’in gerçek evi diyebiliriz. Targaryen hükümdarlığının Westeros’a gelmeden önce burada kurulduğunu biliyoruz. Drogon’un Daenerys’i memleketine götürdüğünü söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finali sonrasına dair ipuçları

Hatırlarsanız Game of Thrones’un altıncı sezonunda Volantis’in Kinvara diye biriyle tanışmıştık. Melisandre’yi andıran bu karakter Daenerys Targaryen’e bağlılık yemini etmişti. Onun Volantis’teki Red Temple’ın liderlerinden biri olduğunu biliyoruz. Bu rahibelerin aynı zamanda ölmüş kişileri hayata döndürme yeteneği bulunuyor. Bunu Melisandre’nin Jon Snow’u hayata döndürmesiyle görmüştük. Benzer bir durum final sonrasında Daenerys Targaryen için söz konusu olabilir. Kinvara bağlılık yemini ettiği Daenerys’in öldüğünü öğrendikten sonra yeteneklerini kullanarak onu hayata geri döndürebilir. Yaşama dönen ve öldürüldüğinü hatırlayan Daenerys’in öncekinden daha da öfkeli olacağına şüphe yok. Eğer hayranların bu teorisi doğru çıkarsa, Westeros’taki barış ortamının çok uzun süre devam etmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı