reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Game of Thrones teorisi Westeros’a huzuru getirecek ikiliyi açıklıyor

Game of Thrones’un yedinci sezonu Citadel’deki eğitimini yarım bırakan Sam Tarly ve artık üç gözlü kuzgun olan Bran Stark‘ın ortaya çıkarttığı büyük sırla birlikte son buldu. Uzun yıllar gömülü kalmayı beceren bu sırrın ortaya çıkış biçimi yeni bir Game of Thrones teorisinin doğmasına neden oldu.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones’un yedinci sezon finaline dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Hatırlayacağınız üzere Game of Thrones’un yedinci sezon finalinde Samwell Tarly ve Brandon Stark‘ın yeniden bir araya geldiğini gördük. İkili birlikte ilk sahnelerinde Westeros tarihinin en önemli sırlarından birini ortaya çıkarttı. Bran, Jon’un Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark’ın çocuğu olduğunu açıkladı. Bunun üzerine Sam ikilinin gizlice evlendiğini dile getirdi. Bu bilginin ardından Bran Stark kısa süreliğine geçmişe giderek öğrendiği şeyin doğruluğunu teyit etti.

Bu sahnenin ardından Reddit kullanıcısı kinboy ilgi uyandıran bir teori paylaştı. Onun düşüncesine göre Westeros’taki büyük savaşı bitiren Sam Tarly ve Bran Stark olacak. İkili birlikte elde ettikleri bilgilerle Gece Kralı‘nı yenmenin yolunu bulmayı başaracak. Onun düşüncesine göre Sam’in okumaya olan sevgisi ve üstat olma isteği pek çok farklı bilgiye erişmesini sağlayabilir. Elde edilen bilgilerin doğruluğunu ise Bran Stark geçmişe giderek teyit edebilir. Bu sayede yapılan araştırma doğrultusunda Gece Kralı’nı yenmenin nihai yolunu bulmak mümkün.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Westeros’u kurtaran ikili Samwell Tarly ve Brandon Stark olabilir mi?