reklamı kapat

POPÜLER

Şaşırtan yeni Game of Thrones teorisi

Game of Thrones yedinci sezon bölümleriyle izleyici karşısına çıkarken bu sevilen diziye dair enteresan bir teori ortaya atıldı.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones yaşanan ilgi uyandıran gelişmelerin yanı sıra teorileriyle de büyük dikkat çekiyor. Üstelik zamanla bunlardan bazılarının gerçek olduğu ortaya çıkıyor. Şimdi karşımızda Westeros‘un hikayesi için önem taşıyan bir teori var.

Yedinci sezonun başlangıcıyla birlikte gördük ki Samwell Tarly sonunda Citadel’e ulaştı. Burada gerçek bir üstat olabilmek için eğitim almaya başladı. Hatta bu süreç fazlasıyla zor geçiyor. Yedinci sezonun içinci bölümünde ise büyük üstat Ebrose‘un Kral Robert’ın ölümünden sonra yaşananları kaleme aldığı yeni bir kitap hazırlığında olduğunu öğrendik. Sam kitabın ismini pek başarılı olmadığını bile dile getirdi. Ancak biraz düşündüğümüz zaman Kral Robert‘ın ölümünden sonra yaşananları Game of Thrones’un temelini oluşturduğunu fark ediyoruz. Dizinin ilk sezonu onun vefatından kısa bir süre önce başlıyor. O dönemde alınan kararlar ileride kanlı bir mücadeleye dönüşüyor. Her ne kadar bu kitaba büyük üstat Ebrose başlamış olsa da, hikayeyi Sam bitirmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Bu da Samwell Tarly’nin Westeros’un George R. R. Martin’i olduğu anlamına geliyor.

Eğer bahsettiğimiz teori doğruysa bu Samwell Tarly’nin her şey bittikten sonra da hayatta kalacağı ve şahit olduklarını anlatarak büyük üstatlardan birine dönüşeceği anlamına geliyor. Teorinin doğruluğunu öğrenebilmek için ise Game of Thrones’un finalini beklememiz gerekecek.