reklamı kapat

POPÜLER

Uyurken müzik dinleyebileceğiniz seyahat yastığı

Uyurken müzik dinlemekten hoşlanıyor ancak kulaklık takmayı rahatsız edici buluyorsanız, aradığınız ürün kulaklık haznesi bulunan bir yastık olabilir.

Tasarımcı Ryosuke Fukusada‘nın Timbre için tasarladığı özel yastıklar, evde, uçakta, hatta işte rahatlıkla kullanabileceğiniz cinsten. Ototone isimli yastıklar esasen boynunuza taktığınız seyahat yastıklarından çok da farklı değil. Üç farklı renk seçeneği bulunan Ototone, yüz üstü yatarak başınızı dinlendirebileceğiniz ya da herhangi bir yerde konforlu bir uyku yaşayabileceğiniz cinsten. 215 × 240 × 105 mm ölçülerine sahip olan yastık, 315 gram ağırlığında. Yastığı diğerlerinden ayıran ise kulaklıklarınızı yerleştirebileceğiniz özel hazne.


Uyku sırasında müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız, kulaklıkların uyku sürecinde düşmesi ya da belirli bir tarafa doğru yatıldığı takdirde ağrı oluşturması neredeyse kaçınılmaz. Kulaklıklarınızı Ototone’nin kulaklık ceplerine yerleştirdiğiniz de ise bu problemi ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Ses rahatsız etmeyecek bir yükseklikte yastığın ardından geliyor. Kulaklıkların düşme ya da batma gibi bir sıkıntı yaratmasının da bu şekilde önüne geçiliyor. Yastığın kılıfı kolayca çıkarılıp yıkanabiliyor. Ototone henüz satışa sunulmadı ancak yakın bir gelecekte Timbre’nin internet sitesi üzerindeki yerini alacak. Ryosuke Fukusada’nın diğer tasarımlarına buradan bakabilirsiniz.