reklamı kapat

POPÜLER

Qoobo
Qoobo
Qoobo
Qoobo
Qoobo

Evcil hayvanların yerini alacak robot yastık Qoobo ön siparişte [Video]

İlk duyurusu geçtiğimiz ay yapılan robot yastık Qoobo yakın zaman önce ön siparişe açıldı. Son dönemde gördüğümüz en ilginç ürünlerden olan robot, gözünü hayatımızın bir parçası olan tüylü evcil hayvanların yerine dikiyor.

Japonya merkezli Yukai Engineering tarafından geliştirilen Qoobo, temel olarak “terapi” amacıyla tasarlanmış robot bir yastık. İki farklı renk seçeneğiyle hazırlanan robot, özellikle hareketli kuyruk bölümüyle fark yaratıyor. Gerçek köpek ile kediler gibi sevme tarzınıza göre kuyruğunu hızlı ya da yavaş hareket ettiren ürün, toplam 1 kilogram ağırlığa sahip. Dahili pilleri tam şarjla 8 saat kullanım sunan robot yastık, insanların gerçek bir evcil hayvan almadan onun verdiği huzuru elde etmesine imkan tanıyor. Evinde çok fazla vakit geçirme şansı olmayan ve tüylü canlılara alerjisi olanları oldukça memnun edecek gibi duran robot, başarılı bir Kickstarter projesi de geçirmiş durumda. Bu noktada tam 12 milyon yen bağış toplayan robot, gerçekten üzerine yatılmak için de kullanılabiliyor. Boyutu da oldukça büyük olan Qoobo, özellikle uzak doğu pazarında büyük bir popülerlik kazanıyor.

Qoobo evinizin yeni üyesi olabilir mi?

Ön sipariş fiyatı 89 dolar olarak belirlenen “kuyruklu” robot yastık, elbette hiç de ucuz değil. Satın alanlara 2018 sonbahar aylarında teslim edilecek robot, kullanım yapısını aşağıdaki videoda gözler önüne seriyor.

Video