reklamı kapat

POPÜLER

Dreampad

Yalnızca size müzik çalan yastık: Dreampad

Uyku sorunu yaşayan birçok insan, yatağa yattığında uykuya daha rahat dalabilmek için televizyonu açık bırakıyor ya da radyo dinliyor. Integrated Listening‘in geliştirdiği özel bir yastık olan Dreampad, kemik iletimi teknolojisiyle, yalnızca başını yastığa koyan kişilerin duyabileceği bir müzikle uyumayı kolaylaştırıyor. Müzik çalarlara 3,5 mm’lik standart giriş üzerinden bağlanabilen Dreampad’in kullandığı bu özel teknolojide sesler hoparlörden doğrudan kulağa gelmiyor. Bunun yerine, oluşan titreşimler kemikler tarafından orta kulağa aktarılarak duyma gerçekleşiyor. Bu da yastıktan çıkan müziğin başka kimseyi rahatsız etmemesini sağlıyor.

Dreampad
30 x 56 x 5 cm boyutlarındaki yastık, ekstra masrafa neden olmadan standart yastık kılıflarının içine girebiliyor. 5 cm’lik kalınlığı sayesinde normal yastıkların üzerine de yerleştirilebiliyor. Yastığın üzerini kaplayan hipoalerjenik kılıf, istendiği takdirde çıkarılıp yıkanabiliyor. Yastıkla dinlemek için beş farklı müzik programı da indirilebiliyor. Geliştirici firma, uyumayı kolaylaştıracak müziklerle dolu bir Sony MP3 çaları da ek bir ücret dahilinde yastıkla birlikte satıyor.

Dreampad
Dreampad’in yalnız başına fiyatı 179 dolar. Ek olarak MP3 çalar isterseniz 70 dolar, yastığa bir de su geçirmeyen kılıf almak istersinz de 15 dolar daha ödemeniz gerek.