reklamı kapat

POPÜLER

Thanos ve Hela

Avengers Endgame sonrası Thanos ve Hela karşılaştırması

Avengers Endgame filminin kötüsü Thanos ve Thor Ragnarok’ta tanıştığımız Hela inanılmaz güçlü karakterler. Peki bu karakterlerden hangisi öne çıkıyor?

Başlangıçta bu karşılaştırma çok gereksiz gibi görünebilir. Avengers Infinity War‘da sonsuzluk taşlarını ele geçiren Thanos’un kahramanlarımızın canına okumasına şahit olduk. Karşısında hiç kimse duramadı ve finalde de amacına rahatlıkla ulaştı. Fakat Avengers Endgame’de farklı bir Thanos gördük çünkü bu sefer karakterin 2014’teki versiyonunu seyrettik. Sonsuzluk taşları olmadan, sadece fiziksel güçle mücadele verdiğinde Captain America‘yı alt etmesi önceki seferki kadar kolay olmadı. Final mücadelesinin başında Captain America’yla birebir mücadeleye giren deli titan kılıcıyla yaptığı birkaç darbeden sonra meşhur kalkanı parçalamayı başardı. Fakat bu tahmin ettiğimizden çok daha uzun sürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thanos ve Hela karşılaştırması

Öte yandan Thor Ragnarok filminde tanıştığımız Hela hiçbir silaha veya zırha ihtiyaç duymuyordu. Elinde hiçbir sonsuzluk taşı da yoktu. Buna rağmen onu gördüğümüz ilk sahnede Thor’un çekici Mjölnir‘i sadece çıplak eliyle dokunarak paramparça etti. Bu aynı zamanda layık olmayanların kaldıramayacağı bir çekiç. Dolayısıyla sahne Hela’nın saf gücünü çok rahat bir şekilde gözler önüne seriyor.

Özetle Thanos elindeki sonsuzluk taşları sayesinde Avengers ekibi için durdurulamaz bir güçtü. Fakat Hela hiçbir silaha veya sonsuzluk taşına gerek duymadan tek eliyle Mjölnir’i yok edebilecek bir tanrı. İkisi arasındaki güç karşılaştırmasında öne çıkan isim kesinlikle Hela oluyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi