reklamı kapat

POPÜLER

The Eternals

Marvel dünyasında Avengers sonrasını şekillendiren The Eternals teorisi

Marvel stüdyoları yakında The Eternals filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Daha film için hazırlıklar devam ederken onların ortaya çıkışına dair enteresan bir teori ortaya atıldı.

Daha önce pek çok Marvel haberimizde de bahsettiğimiz gibi, Eternals farklı bir ırk fakat varoluşlarının temelinde insanlar ve Celestials isimli varlıklar yatıyor. Hemen kısa bir özet geçmek gerekirse Celestials, Marvel çizgi romanlarında tanrısal güçleri olan varlıklar olarak biliniyor. Hatta gördüğümüz ilk Celestial, Guardians of the Galaxy Vol. 2‘de yer alıyordu. Kurt Russell’ın hayat verdiği Ego, The Eternals’ın yaratıcısı kabul edilen Celestial ırkından geliyordu. Çizgi romanlarda Celestial ırkı insanlar üzerinde çeşitli deneyler yaparak Eternal ve onlara benzeyen ancak daha deforme görünen Deviant ırklarını yaratıyordu. Marvel dünyasında Eternals ve Deviant farkını da Thanos sayesinde görmüştük. Thanos’un Deviant olduğu ve bu sebeple savaşmaya daha meyilli bir karaktere sahip olduğu da biliniyor.

The Eternals nereden geliyor olabilir?

Hayranlar Marvel Sinematik Evreni‘nin Eternals’ın yaratılışında çizgi romanlardan biraz daha farklı bir yol izleyeceğini tahmin ediyor. Celestial ırkının yine insanlar üzerinde deney yaptığı fakat bu deneylerde sonsuzluk taşlarının kullanıldığı düşünülüyor. Daha önce Avengers Age of Ultron’da Scarlet Witch ve Quicksilver‘ın taşlar sayesinde yeni güçler elde etmesine şahit olmuştuk. Captain Marvel de uzay taşının yarattığı patlama sonucusunda güçlerine kavuşmuştu. Celestial ırkının da sonsuzluk taşlarını benzer şekilde kullanıp Eternals’ı yaratması fazlasıyla mümkün görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi