reklamı kapat

POPÜLER

avengers infinity war

Avenger Infinity War’daki Güç Taşı gizemi çözüldü

Avengers Infinity War’da Thanos’un Sonsuzluk Taşları‘nı ele geçirme mücadelesine şahit olduk fakat biri hariç. Filmin başınca Güç Taşı çoktan elindeydi. Peki neden Thanos’un onu alışına şahit olmadık dersiniz?

Hemen kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Infinity War‘un başında Thanos’un Thor ve Loki ile yüzleşmesine şahit olduk. Bu mücadeleye Hulk ve Heimdall da dahil oldu. İşler karmaşık bir hal alsa da Thanos’un istediği şey ortadaydı. Onlardan Uzay Taşı’nı almaya çalışırken, Sonsuzluk Eldiveni‘nde çoktan Güç Taşı bulunuyordu. Filmin devamında diğer beş taşı ele geçirmesine birer birer şahit olduk fakat Güç Taşı bu sürecin dışında bırakılmıştı. Bu kararın nedenini filmin yönetmenliğini üstlenen Joe ve Anthony Russo açıkladı. Böylece üçüncü filmi seyrettiğimizden beri devam eden spekülasyonlar da son bulmuş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Infinity War‘un yönetmenleri yaptıkları açıklamada kısıtlı filmin kısıtlı süresi içine istedikleri tüm olayları yerleştirme sıkıntısı yaşadıklarını itiraf etti. Güç Taşı’nın nerede olduğu Guardians of the Galaxy sayesinde biliniyordu. Dolayısıyla ele geçirmesi en kolay taş da oydu. Bu sebeple Güç Taşı’nın nasıl ele geçirildiğini ekranda görmediğimizi ve zamandan kar ettiklerini ifade ediyorlar. Bakalım bu açıklama Marvel hayranlarını tatmin etmeye yetecek mi?

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları