reklamı kapat

POPÜLER

Beklenen proje gerçek oluyor; Citroen’in sıra dışı konsepti üretim sürecine dahil edilecek!

Yepyeni bir sedan otomobil projesi üzerinde olduklarını açıklayan Citroen CEO’su Linda Jackson, CXperience‘ı modelin oluşumunda kullanacak.

2014 yılında CEO değişikliğinde gittiği ilk dönemlerden itibaren tamamen farklı bir felsefe üzerine ürün gamını şekillendiren Citroen‘in bazı kararlar aldığına şahit olduk. Bu süreç içerisinde C5 ve C6 gibi D sınıfı binek otomobil üretimini grubun diğer üyesi Peugeot’ya teslim eden ve daha çok kompakt ve crossover modelleri üzerine odaklanma süreci başladı. Marka içerisindeki üç yıllık suskunluğun ardından, Eylül 2017’de yapılan resmi açıklama ile Uzak Doğu pazarında satılan C5‘in tekrar Avrupa macerasına döndürülme planı gün ışığına çıktı. Yapılan bu açıklamanın üzerinden geçen dört aylık zaman diliminin ardından konuyla ilgili tekrar açıklamalarda bulunan Citroen CEO’su Linda Jackson, 2016 yılında tanıttıkları CXPerience konseptini, üretilecek yeni bir sedan modelinde baz alacaklarını duyurdu.

CXperience yeni felsefeyi yansıtacak

Ortaya çıkarılacak yeni modelin C5 ve C6’ın ortak noktası olacağını belirten Jackson, aracı “farklı bir şey” olarak nitelemiş durumda. Üretimin CXperience baz alınarak gerçekleştirileceğini belirten CEO, “Bunun yeni bir C5 olmayacağını söyleyebilirim. Planımız tamamen yeni, büyük ve teknolojik bir araç üretmek. Büyük bir üretici olmak istiyorsak bunun yapılması gerektiğine kanaat getirdik. CXperience diğer tüm konsept otomobillerde olduğu gibi, kullanıcıların reaksiyonunu test etmek için yapıldı. Sedan otomobil konusunda ön yargılı olduğumu biliyorum ancak, üretim versiyonuna ilham olacağı detayları ve premium yapıyı düşündüğümde işler biraz değişti. Şimdi elimizde premium bir aracın havası var. Ayrıca CXperience yeni Advanced Comfort süspansiyonumuzu, iç mekan felsefemizi ve konforu yeniden tanımlama idealimiz için vitrin olabilir.” diyerek projenin hayata geçirileceğinden ötürü çok heyecanlı olduğunu ifade etti. Önümüzdeki yıl içerisinde somut adımlarıyla görmeyi beklediğimiz yeni sedan hamlesiyle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video