reklamı kapat

POPÜLER

netflix

Netflix’ten Türkiye’deki izleme alışkanlıklarıyla ilgili detaylı rapor

Netflix, Türkiye’deki izleme alışkanlıklarıyla ilgili bir rapor paylaştı. Netflix’in paylaştığı araştırmaya göre Türkiye’deki izleyiciler sadece evde değil, dışardayken de dizi ve film izliyor.

Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının en çok otobüs yolculuğu sırasında film ve dizi izlediği belirtiliyor. Netflix’in araştırmasına göre  her iki Türk izleyiciden biri (yüzde 50) için Wi-Fi bağlantısı en az rahat koltuk (yüzde 51) kadar önemli.

Yüzde 46’sı ise mobil cihazlarını şarj edebilmenin önemli olduğunu ifade ediyor. Araştırmaya Türkiye’den katılanların yüzde 43’ü, dışarıda film ve dizi seyrederken, etrafındakileri gizlice onların ekranına bakarken yakaladıklarını belirtiyor.  Dışarıda film ve dizi izleyenlerin sadece yüzde 13’ü izledikleri içerik yüzünden utandıklarını, yüzde 77’si ise tuhaf bir durumda kalsalar bile o programı izlemeye devam ettiklerini söylüyor.

Netflix kullanıcılarının yüzde 72’si kalabalıklar arasında kahkaha atıyor

Türklerin yüzde 21’lik bir kısmı, bir yabancının izledikleriyle ilgili kendisini durdurup yorum yaptığını belirtirken, yüzde 47’si için dışarıda film ve dizi izlemek etrafındakilerle muhabbet etmekten daha önemli. Türkiye’den araştırmaya katılan Netflix kullanıcılarının yüzde 72’si kalabalıklar arasında kahkaha attıklarını, yüzde 15’i göz yaşı döktüklerini söylüyor.