reklamı kapat

POPÜLER

Netflix, Türkiye lansmanını gerçekleştirdi

Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde Netflix‘in Türkiye fiyatlarını duyurmuştuk. Bugün resmi bir tanıtımla Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştıran Netflix aynı zamanda Vodafone‘la iş birliğini de müjdeledi.

Çevrim içi yayın platformu Netflix, Türkiye’deki ağırlığını artırmaya hazırlanıyor. Tamamen Türkçeleştirilmiş kullanıcı arayüzüne geçiş yapan platform, Türkçe dil desteğinin yanı sıra Türk dizi ve filmlerini de içerikleri arasına ekledi. Yabancı dildeki mevcut içeriğinin yüzde 80’inin halihazırda Türkçe dublaj ve alt yazıya sahip olduğunu belirten Netflix kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Reed Hastings, toplantıda Türkçe orijinal içeriklere de yeşil ışık yaktı. Henüz Amerikan versiyonunun sunduğu içeriğin tamamını sunamayan Netflix, Türkiye’de farklı kuruluşlar tarafından lisansı alınan dizilerle ilgili çalışmalarının olduğunu da ekledi.

Vodafone iş birliğini de lansmanda duyuran firmanın aynı zamanda Vestel ile de iş birliği bulunuyor. Netflix’i ilk bir ay ücretsiz olarak deneyimleyebilen kullanıcılar Basic, Standard ve Premium üyeliklere aylık olarak sırasıyla 15,99 TL, 27,99 TL veya 39,99 TL ödeyerek erişim sağlayabilir.