reklamı kapat

POPÜLER

Netflix El Camino Bir Breaking Bad Filmi

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi’nin Netflix Türkiye fragmanında sansür [İzle]

Ekim ajandasında Netflix kütüphanesinin en heyecan verici yapımlarından olan El Camino: Bir Breaking Bad Filmi yeni fragmanı yayınladı. Türkiye için yayınlanan fragmandaysa dikkat çeken ikinci bir detay var.

Netflix orijinal filmleri arasına giren El Camino: Bir Breaking Bad Filmi için artık günleri saymaya başladık. 11 Ekim‘de kütüphanedeki yerini alacak olan film için gizlilik hala en üst düzeyde tutuluyor. Netflix’in resmi programında dahi filmin kısa özetine yer verilmezken, bugün meraklılarıyla kısa bir fragman daha paylaşıldı. Fragmanda Jesse’nin Albuquerque’den kaçışı sonrası arabasını bir köşeye çekip radyoyu dinlediği görünüyor. Dizinin bittiği yerden hikayeyi ele alan filmde radyoda Albuquerque’de gerçekleşen çatışmadan bahsedilirken bir kişinin alandan kaçtığı ve polisler tarafından aktif olarak arandığı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi için Netflix Türkiye fragmanında sigara sansürü

Filmin paylaşılan yeni fragmanında Jesse için “Hayatına devam etmesinin tek yolu, geçmişini geride bırakmak.” notu düşülmüş. Kahramanımızın kaçışı sonrası ortalardan kaybolduğu ise biliniyor. Geçmişte yayınlanan fragmanda Skinny Pete’i sorguya çektiklerini ve Jesse’nin yerini sorduklarını görmüştük. Final bölümünü hatırlatan yeni kısa tanıtım uzaktan kumandalı makineli tüfek planını da hatırlatıyor. 9 erkek cesedinin bulunduğunu vurgulayan fragmanda Jesse’nin ağladığı da görünüyor.

Fragmanda Türkiye’deki kullanıcılar içinse ikinci bir detay dikkat çekiyor. Filmin Netflix Amerika kanalında yayınlanan fragmanı ile Türkiye kanalında yayınlanan fragmanında küçük bir değişiklik bulunuyor. Fragmanın 0:28-0:29 saniyeleri arasında Jesse kolunu dışarı uzatıyor ve sigarası görünüyor. Amerika fragmanında bu net bir şekilde yer alırken, Türkçe altyazılı fragmanda sigaranın fragmandan silindiği göze çarpıyor. Netflix’in RTÜK lisansının yeni yapımlardaki ilk etkilerini de böylelikle görmüş oluyoruz. Filmin ne kadarının sansürleneceği ise elbette henüz yayınlanmadığı için bilinmiyor. Her iki fragmanı da haberin devamında izleyebilirsiniz.

İlgili video

Sigara sansürlü Türkçe altyazılı fragman

Orijinal fragman