reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Lansman öncesi Xiaomi Mi 9 Pro 5G hakkında dikkat çeken yeni detaylar

Merakla beklenen yeni Mi 9 modeli Xiaomi Mi 9 Pro 5G, resmi açıklamalar ile yeni detaylar kazandı. Model için birçok detay netleşti.

Resmi olarak Mi Mix Alpha ve MIUI 11 ile beraber 24 Eylül tarihinde tanıtılacak Xiaomi Mi 9 Pro 5G, merak uyandıran telefonlar arasında yer alıyor. Resmi olarak yapılan paylaşımlara göreyse telefonun 4G versiyonu bulunmuyor. 5G desteğine sahip en uygun fiyatlı telefonlardan olacağı iddia edilen Mi 9 Pro 5G, yine son paylaşımlara göre kesin olarak 40W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pille geliyor. Mi 9’a oranla büyüyen piline rağmen 196 gram gövdesiyle çok ağır hale gelmeyen telefonun, söylendiği kadarıyla 7 saatlık yoğun kullanımdan (Video / müzik izleme, video çekme, görüntülü konuşma, navigasyon vb.) sonra halen yüzde 21 pil ömrü kalıyor. Bu bir 5G akıllı telefon için oldukça iyi görünürken, cihazın ses konusunda da çok iddialı olduğu açıklanıyor. Daha önce öğrendiğimiz kadarıyla bünyesinde güçlü bir titreşim motoru yer alan Mi 9 Pro 5G, bu sayede özellikle oyunlarda etkili bir geri bildirim verebiliyor deniyor. Çok hızlı çalıştığı aktarılan titreşim motoru, “Vibration HD” ile 4D oyun deneyimi vadediyor. NFC desteği ile birçok konuda ödeme kolaylığı sunan ve otomobil anahtarı olarak kullanılabilen amiral gemisi, oldukça iddialı geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9 Pro 5G hakkındaki diğer bildiklerimiz ise şöyle

Cihaz 6,39 inç boyutunda QHD bir AMOLED ekran taşıyor. Model gücünü ise artık kesin olarak yeni 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 Plus işlemciden alıyor. Bu işlemciyi özel geliştirilen sıvı temelli soğutma sistemiyle serin tutacak telefonun, 8 GB RAM + 256 GB ile 12 GB RAM + 256 GB seçenekleriyle elde edilebileceği aktarılıyor. Telefonda 30W hızlı kablosuz şarj desteği yer alırken, 10W ters kablosuz şarj özelliği de sunuluyor. Bu arada beyaz ile siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuluyor.

İlgili Video

Cihazı çalışırken gösteren video