reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Xiaomi Mi 9 Pro 5G detayları sızdı, cihaz çalışırken görüntülendi [Video]

Merakla beklenen yeni Mi 9 modeli Xiaomi Mi 9 Pro 5G, bu sefer çalışırken görüntülendi. Ayrıca modelin kilit detayları da netleşti.

Resmi olarak biliyorsunuz Xiaomi Mi Mix 4 / Mi Mix 5G ile beraber 24 Eylül tarihinde tanıtılacak Xiaomi Mi 9 Pro 5G, ilk defa bir video sızıntıyla gündeme geldi. Artık tanıtım öncesi hazırlanan stantlardaki yerini alan telefon, yukarıdaki videoda görüldüğü üzere tanıdık bir tasarım kullanıyor. Damla çentikli ve ince çerçeveli hazırlanan akıllı telefon, Mi 9 ailesinin çizgisini devam ettirirken, farkını teknik tarafta koyuyor. Yeni paylaşımlara göre bünyesinde güçlü bir titreşim motoru yer alan Mi 9 Pro 5G, bu sayede özellikle oyunlarda etkili bir geri bildirim verebiliyor deniyor. Çok hızlı çalıştığı aktarılan titreşim motoru, “Vibration HD” ile 4D oyun deneyimi vadediyor. 5G desteğine sahip en uygun telefonlardan olacağı iddia edilen Mi 9 Pro 5G, Türkiye’de 5G henüz olmadığı için buraya gelmeyecek cihazlar arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9 Pro 5G içi yeni bilgiler ile eskileri bir araya getirirsek karşımıza şunlar çıkıyor:

Akıllı telefon 6,39 inç boyutunda QHD bir AMOLED ekran taşıyor ve 40W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pille geliyor. Model gücünü ise artık kesin olarak yeni 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 Plus işlemciden alıyor. Bu işlemciyi özel geliştirilen sıvı temelli soğutma sistemiyle serin tutacak telefonun, en üstte 12 GB RAM + 512 GB depolama sunacağı tahmin ediliyor. Telefonda 30W hızlı kablosuz şarj desteği yer alırken, ters kablosuz şarj özelliği de sunuluyor. Ters kablosuz şarj ile diğer Qi destekli telefonlar / ürünler modelin arkasına konularak şarj edilebiliyor. Modelin burada 10W gücünde şarj sunduğu aktarılıyor.