reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung Türkiye’den tüm markalara örnek olması gereken karar

Geçmişte siber zorbalığa karşı yürüttüğü farkındalık çalışmasından sonra Samsung Electronics Türkiye şimdi de ana konusu kadına ve çocuğa uygulanan şiddet olan yapımlara karşı adım atıyor.

Sosyal medya üzerinden yürüttüğü farkındalık çalışmalarıyla dönem dönem gündeme gelen Samsung Electronics Türkiye, Eylül 2019 ile başlayacak yeni yayın dönemine ait aldığı kararı duyurdu. Akıllı telefondan beyaz eşyaya pek çok ürüne ev sahipliği yapan marka bildiğiniz gibi televizyonda da baskın bir şekilde reklam çalışmaları ve ürün yerleştirmeleri yürütüyor. Kadın ve çocuğa yönelik şiddettin giderek arttığı günümüzde teknoloji devi de sessiz kalmıyor. Yeni yayın döneminde Samsung Electronics Türkiye “ana konusu kadına ve çocuğa şiddet olan, senaryosunda sistematik şekilde kadına ve çocuğa fiziksel ya da ruhsal şiddeti içeren hiçbir dizi ve programareklam vermeyeceğini, sponsor olmayacağını ve ürün yerleştirmesinde bulunmayacağını açıkladı. Teknoloji devi bu şiddet karşısında “hep birlikte mücadele verilmesi gerektiğini” de açıklamalarına ekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, kadın ve çocuk şiddetini sistematik olarak ekranlara taşıyan yapımlardan desteği çekiyor

Twitter hesabından ve Instagram hikayelerinden kararını duyuran firma, televizyon ve reklam gücü ile kadına ve çocuğa karşı işlenen fiziksel ve psikolojik şiddetin normalleştirilmesine ortak olmayacağını da açıklamalarına ekliyor.

Konuyla ilgili Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka & Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımıcısı Barış Gökpınar “Ülkemizde her geçen gün kadına ve çocuğa karşı uygulanan şiddetin ve bu yöndeki haberlerin arttığını üzüntüyle görmekteyiz. Böyle bir dönemde televizyonlarda yayınlanan bazı dizi ve programların kadınlara ve çocuklara şiddeti senaryo ve formatlarının temeline koyuyor olmasını kabul edilemez buluyoruz. Bu nedenle ana konusu kadına ve çocuğa şiddet olan dizi ve programlara reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararımızı hayata geçiriyoruz.” diyerek durum değerlendirmesinde bulundu. Aynı zamanda Gökpınar sözlerini diğer tüm kurum ve kuruluşları da bu harekete katılmaya davet ederek noktaladı.