reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan anne ve babalara önemli çağrı

Samsung, geniş kitlelerde ses getiren “İnterneti Tadında Kullan” farkındalık hareketinin iletişim çalışmalarına devam ediyor.

Samsung Türkiye kampanya ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimini internetin doğru kullanımı konusunda biliçlendiriyor. Yeni çalışmada, çarpıcı bir içerik ile anne ve babalara “İnternette çocuğunuzun karşısına neler çıkabileceğini tahmin bile edemezsiniz” mesajını veren Samsung, çocukların internette güvenli ortamlarda gezinti yapabilmeleri için nasıl önlem alabileceklerini de anlatıyor.

Sevimli beyaz kedi çocukların internette severek izledikleri içerikleri temsil ediyor. Kediyi takip eden çocuğun şahit olduğu şiddet, küfür, yaralama gibi onun yaşamını ciddi derece olumsuz şekilde etkileyecek unsurlar ise, önlem alınmaması durumunda sanal ortamda bir çocuğun her zaman görebileceği içerikler olarak karşımıza çıkıyor. Ebeveynlere, çocukların eline verdikleri akıllı cihazlarda kontrolü elden bırakmamalarını tavsiye eden Samsung, bu amaçla geliştirilen Samsung Kids uygulaması ile çocukların güvenli ortamlarda internette gezinti yapabilecekleri konusunda aileleri bilgilendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Kids ile çocuklar güven altında

Çocukların uygunsuz içeriklere ulaşmasını engellemek için geliştirilen Samsung Kids, Samsung’un akıllı telefon ya da tabletlerinde kullanılabilen ücretsiz bir arayüz uygulaması. Çocuklar için eğlenceli ve eğitici uygulamaları bir araya getiren bu arayüz, anne ve babalara uygulamaları seçip kontrol etme imkânı sunuyor, çocuklarının mobil cihazları nasıl kullanacağını takip edip cihazları diledikleri an açıp kapatmalarını mümkün kılıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti