reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı diş fırçası

Teknoloji her alanda olduğu gibi sağlık alanında da hayatımızı etkilemeye ve her gün daha fazla içine girmeye devam ediyor. Spor antrenörlerinden uyku düzeni takipçilerine, kilolarımızı takip eden baskülden kan basıncımızı ölçen hemşireye kadar artık pek çok şey dijital olarak hayatımızdaki yerini aldı. Tabii ki her geçen gün bunlara yenileri eklenmeye devam ediyor. PA Consulting’in geliştirdiği Brusheads konsepti de çocukların biraz zor edindiği diş fırçalama alışkanlığını kolaylaştırıp eğlenceli hale getirmenin yanı sıra anne babalara da fırçalama hakkında istatistikler vererek çocukların diş fırçalama verimini artırmayı hedefliyor. Mimobot USB’lere oldukça benzeyen fırçalar, çocukların seveceği şekillerde tasarlanmış. Sesli geri bildirimle çocukları fırçalamaya teşvik eden diş fırçası, çocuk dişlerini fırçaladıkça motive edici ses kayıtlarını oynatıyor. Akıllı sensörlere sahip ve USB’den şarj olan gelişmiş fırçaların akıllı telefon uygulaması sayesinde ebeveynler çocuklarının fırçalama istatistiklerine ulaşabildiği gibi çocuklar, arkadaşlarıyla da diş fırçalama başarılarını kıyaslayabiliyor.

brusheads-uygulama

Akıllı telefon uygulaması ile fırçalama istatistikleri, fırçalama geçmişi, kalan pil ömrü gibi detaylar görüntülenebiliyor.

brusheads-ses

Akıllı telefon uygulamasına, kaydedilen bilgilerini gönderen diş fırçası, fırçalama esnasında motive edici ses kayıtlarını oynatıyor.