reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Chromebox güncellendi

Samsung, geçen yıl satışa sunduğu taşınabilir masaüstü bilgisayarı Chromebox‘ı güncelledi. Bir önceki modelle teknik özelliklerin aynı olduğu cihaz, tasarım açısından bir önceki versiyondan ayrılıyor. Yeni bir görünüme giren taşınabilir bilgisayar mevcut versiyonda olduğu gibi 1,9 GHz hızında çalışan Intel Celeron B940 işlemciye, 4 GB RAM’e ve 16 GB SSD’ye sahip. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 6 adet USB 2.0 (arkada 4 adet ön tarafta 2 adet), DVI, mikrofon girişi, kulaklık çıkışı ve 2 adet Display Port cihazın bağlantı noktaları arasında mevcut. Yaklaşık 1,20 kilogram ağırlığa sahip olan Series 3 Chromebox’ın yurtdışındaki fiyatı ise yaklaşık 450 dolar. Bir önceki modelle teknik özelliklerin aynı olduğu ve o modelin satış fiyatının 330 dolar olduğu düşünülürse, 120 dolarlık bir farkın yalnızca değişen kasa tasarımı için vermenin çokta mantıklı olmadığını belirtmek gerekiyor.
Samsung Chromebox

Samsung Series 7 Chronos

Samsung Series 7 Chronos
Samsung, önümüzdeki hafta salı günü Las Vegas’ta düzenlenecek CES Fuarı’nda yeni dizüstü bilgisayarlarını da görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Profesyonel kullanıcılara hitap eden Samsung Series 7 Chronos, Windows 8 işletim sistemi desteği ile birlikte geliyor. Intel Core i7 işlemci, 16 GB’a kadar artırılabilen RAM ve 2 GB Radeon HD 8870 GPU cihazın teknik detayları arasında yer alıyor. Cihazda bu özelliklere ek olarak Full HD çözünürlüklü (1920×1080) 15,6 inç ekran ve opsyionel olarak 10 noktalı dokunmatik ekran desteği bulunuyor. Yaklaşık 2,6 kilogram ağırlığa sahip olan cihaz 11 saate kadar kullanım olanağı sunuyor.
Samsung Series 7 Chronos

Samsung Series 7 Ultra

Samsung Series 7 Ultra
Samsung‘un CES‘te tanıtacağı diğer bir dizüstü bilgisayar da Windows 8 destekli Series 7 Ultra. Full HD çözünürlüklü 13,3 inçlik bir ekrana sahip olan cihaz, opsiyonel olarak dokunmatik ekranlı versiyonunu da kullanıcılara sunuyor. Cihazın konfigürasyon seçenekleri arasında Intel Core i5 veya i7 işlemciler, 1 GB AMD HD8570 GPU, 16 GB’a kadar artırılabilen RAM ve 256 GB’a kadar artırılabilen SSD yer alıyor. 1,36 kilogram ağırlığa sahip olan cihaz, 8 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Her iki dizüstü bilgisayarın satış fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil. Önümüzdeki hafta salı günü Las Vegas’ta başlayacak CES Fuarı’nda cihazlarla ilgili daha detaylı bilgilere sahip olacağız.
Samsung Series 7 Ultra