reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ATIV Smart PC iki farklı modeliyle kullanıcıları bekliyor

Windows 8‘in kullanıma sunulmasıyla birlikte hareketlenen dizüstü bilgisayar ve tablet pazarı Samsung‘un ATIV serisi Smart PC’leriyle renkleniyor. ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro olarak iki farklı modeli bulunan cihaz, 11,6 inçlik ekrana sahip tablet, klavye ünitesi ve stylus kaleme de sahip. Yeni nesil bir tablet serisi olan ATIV, Windows 8 işletim sisteminin belki de en önemli özelliği olan dokunmatik ekran özelliğini de destekliyor. Serideki her iki modelin mobil şebeke (3G) destekli versiyonları da bulunuyor. Smart PC Pro’da 64 bitlik işletim sistemi yüklüyken Smart PC’de 32 bitlik Windows sürümü yüklü.
Samsung ATIV Smart PC Pro
Serinin daha güçlü modeli olan Smart PC Pro’nun ilk aşamada Türkiye’ye getirilen versiyonunda, üçüncü nesil Intel Core i5 işlemci, 4 GB DDR bellek ve 128 GB SSD bulunuyor. Tabletin 11,6 inç büyüklüğündeki ekranının çözünürlüğü 1920×1080 piksel. Arka kısmında 8 megapiksellik bir kamera var. Tabletin pil ömrü yaklaşık 8 saat kadar. Başka üreticilerin cihazlarında gördüğümüzün aksine, Samsung ATIV serisi PC’lerin klavye ünitelerinde pil yok. Yani klavyeler kullanım süresini artırmıyor ne yazık ki. Pro üzerinde USB 3.0, micro HDMI, microSD ve kulaklık/mikrofon bağlantıları yer alıyor. Klavye üzerindeyse iki adet USB 2.0 girişi mevcut. Klavye ünitesi hariç cihazın ağırlığı 888 gram, boyutları ise 304 x 189,4 x 11,9 mm.
Samsung ATIV Smart PC
Teknik özellikler ve fiyat olarak Pro’nun altında konumlanan ATIV Smart PC’de ise 1,5 GHz’lik Intel Atom işlemci, 2 GB LPDDR2 bellek ve 64 GB iNAND flash hafıza yer alıyor. micro-HDMI, USB 2.0, microSD ve kulaklık/mikrofon ise tablet üzerinde yer alan bağlantı noktaları. 8 megapiksellik ve flaşlı bir kameraya sahip olan giriş seviyesi tabletin 11,6 inçlik ekranının çözünürlüğü 1366×768 piksel. Klavye ünitesi hariç ağırlığı 744 gram olan tabletin ölçüleri de 304 x 189,4 x 9,9 mm.
Samsung ATIV Smart PC
Ve gelelim fiyatlara. ATIV Smart PC’nin tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 2.005 TL’ye denk geliyor. Pro modelin fiyatı ise yine KDV dahil olarak yaklaşık 2.955 TL. Her iki modelin 3G versiyonları ise Turkcell tarafından satılıyor. Cihazların taksitleri de aylık 98 TL’den başlıyor.