reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ATIV Smart PC Pro ile iş ve eğlence bir arada

SAMSUNG’UN WINDOWS 8 İŞLETİM SİSTEMLİ ATIV SERİSİ ÜRÜNLERİNDEN SMART PC PRO, AYRILABİLİR KLAVYELİ FORMUYLA TABLETLE DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI BİR ARAYA GETİRİRKEN, FARK YARATAN KULLANIM ÖZELLİKLERİYLE, KULLANICILARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Samsung ATIV Smart PC Pro, dizüstü bilgisayarların gücüyle tabletlerin taşınabilirliğini bir araya getiriyor. Samsung’a ait benzersiz özelliklerle, Windows 8 için özel olarak tasarlanan Smart PC Pro, 1920×1080 piksel çözünürlüklü 11,6 inçlik dokunmatik ekranı, üçüncü nesil Intel Core i5 işlemcisi, 4 GB RAM’i ve takılabilir klavyeli manyetik formuyla kesintisiz bir PC deneyimi sunuyor. Dokunmatik ekranın geliştirilmiş hassasiyeti sayesinde bir görüntüyü yakınlaştırmak, döndürmek ve sayfalar arasında gezinmek için küçük bir kaydırma hareketi yeterli olurken, son çıkan eğlence uygulamalarının tüm özellikleri, kullanıcılara keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Profesyonel Eller

Samsung Smart PC Pro’nun 11,6 inçlik dokunmatik ekranını Full HD çözünürlük destekliyor. Pil ömrüne bakıldığında bir dizüstü bilgisayardan çok tablete yakın performans sağlayan, Intel Core i5 işlemcili ve 4 GB bellekli ATIV Smart PC Pro, 8 saate kadar kesintisiz kullanım süresiyle göz dolduruyor. Profesyonel eller için en önemli özelliklerin başında geldiği için pil ömrünün uzun olması, ATIV Smart PC Pro’nun tercih edilmesi için başlı başına bir neden. Özellikle gün içinde çok sık dışarı çıkan ve işinin çoğunu masa başında yapmayan profesyoneller için şarj aletini sürekli beraberinde taşımak zorunda olmamak ve günün sonunda tabletinin hala pes etmediğini görmek önemli kriterlerden biri.

samsung-ativ-smart-pc-pro-s-pen
ATIV Smart PC Pro, Samsung’un Galaxy Note telefonlarından da tanıdığımız S-Pen’le birlikte geliyor. S-Pen sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarını tıpkı bir not defteri gibi kullanabiliyor. Çizim yapmak, not almak, el yazısını dijital hale dönüştürmek, notlarının arasına fotoğraf ya da farklı görseller ekleyerek hazırladıkları dokümanları zenginleştirmek, Samsung’un S-Note uygulamasını kullananlar için işten bile değil. S-Pen sadece hassas bir kalem kullanmanın rahatlığını sunmakla kalmıyor, aynı zamanda 1024 farklı seviyeli basınç hassasiyeti ile tasarım konusundaki profesyonel ellerin en zor gereksinimlerine bile karşılık veriyor. 11,89 mm inceliği ve 888 gramlık hafifliği ile mobiliteyi herkes için çekici hale getiren Samsung ATIV Smart PC Pro, tek hareketle takıp çıkarılabilen klavyesiyle bulunduğunuz her yeri ofise dönüştürüyor. Müdahale etmeniz gereken bir ofis dokümanı, çok hızlı cevap yazmanız gereken bir e-posta ya da üzerinde düzeltmeler yapmanız gereken bir makale gibi bir durum karşısında ATIV Smart PC Pro’nun klavyesini takıp kesintisiz bir hızla işinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Her türlü içerik paylaşımı, özellikle de iş hayatınız için önemli içerikler söz konusu olduğunda daha da önem kazanır. Windows 8 işletim sistemi dahilinde bulunan SkyDrive sayesinde tüm içeriklerinizi bulutta depolayabilir, gerektiğinde kullanmak üzere her yerden ulaşabilirsiniz.

Yaratıcı Eller

Profesyonel amaçlı kullanım ve multimedya özelliklerinin dışında, Samsung ATIV Smart PC Pro, S-Pen kaleminin sunduğu esnek kullanımla tasarımcıların ve yaratıcı yetenekleri bulunan kullanıcıların çok hoşuna gidecek. S-Note’un benzersiz özelliklerini yaratıcı eller, Windows 8 işletim sisteminin sunduğu diğer yaratıcılık uygulamalarının zenginliğini de gördükleri zaman ATIV Smart PC Pro’dan vazgeçemeyecekler. Hassas kalemle çizim yapabilir, sevdikleriniz için neşeli kutlama kartları oluşturabilir, üzerinde çalıştığınız tasarım projeleri için aklınızdaki fikirleri dilediğinizce ifade edebilir ve yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Bir masaüstü bilgisayarın sunduğu donanımı sunan Samsung ATIV Smart PC Pro, bu fikirleri paylaşmanızı, içerikleri daha da keyifle tüketmenizi mümkün kılıyor. Tablet bilgisayar size maksimum verimlilik ve mükemmel hareket özgürlüğü sunuyor.

Eğlenen Eller

Modern tasarım detaylarına sahip ultra taşınabilir ATIV Smart PC Pro 11,9 mm inceliğinde. Yani Smart PC Pro’nun ince tasarımı korunurken performanstan ödün verilmemiş. 11,6 inçlik Full HD ekran, multimedya içeriklerinizi keyifle görüntülemek için eşsiz. Yüksek çözünürlük değerinin haricinde panel teknolojisi ve 400 nit parlaklık sunmasıyla da multimedya keyfini bir üst seviyeye taşıyor. Yüksek çözünürlüklü film ve videolar, kaliteli grafikleriyle dikkat çeken oyunlar ATIV Smart PC Pro’un parlak ekranında çok iyi görünüyor. Samsung’un S Player’ı da her formatta fotoğraf ve videonun kusursuz bir şekilde oynatılmasını sağlıyor. Multimedya içerikler Samsung’un 400nit parlaklık özellikli, en canlı renkleri üreten, SuperBright 11,6 inç Full HD LCD ekranından izlenebiliyor.

ativ-all-share-play
Fotoğraf arşiviniz de ATIV Smart PC Pro’da güvence altında. Dilerseniz bulut depolama kullanarak arşivinizi düzenleyebilir dilerseniz Smart PC Pro’nun 128 GB’a kadar varan SSD depolama biriminde yüzlerce fotoğrafınızı saklayabilirsiniz. Smart PC Pro’da bulunan S Camera’yla anılarınızı ölümsüzleştirebilir, ön kamerasını kullanarak video görüşmeler yapabilirsiniz. ATIV Smart PC Pro’da bir USB 3.0, mHDMI, microSD ve klavye üzerinde de ekstra iki adet USB 2.0 girişi yer alıyor. Yani tabletinize dışarıdan içerik yüklemek istediğinizde bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. HDMI çıkışı üzerinden evinizdeki HDTV’ye yüksek çözünürlüklü görüntüleri aktarabilir, eğlenceyi aile boyu yaşayabilirsiniz. Ayrıca, Samsung ATIV Smart PC Pro, Samsung’un kendi geliştirdiği benzersiz hizmet ve içeriklerle de zenginleştirilmiş. Samsung Family Story (Aile Hikayesi) eğlenceli ve sezgisel bir içerik paylaşım deneyimi sunuyor. Samsung ChatON hizmeti ise Microsoft’un popüler People Hub hizmetini tamamlayıcı nitelikte.

samsung-sinema
Samsung Sinema
Samsung Electronics Türkiye’nin yerel olarak geliştirdiği Samsung Sinema ile kullanıcılar, arşivden onlarca Warner Bros filmine, diziye ve çizgi filme, ücretsiz olarak ulaşabiliyor.

Samsung ATIV Smart PC Pro teknik özellikler

Ekran
• 11,6 inç (PLS tipi), 400nit
• 1920×1080 piksel
• 10 parmak çoklu dokunma desteği
İşletim sistemi
• Windows 8
İşlemci
• Intel Core i5 3317U, 1,70 GHz
Bellek
• 4 GB DDR3
Depolama
• 128 GB SSD
Grafik
• Intel HD Graphics 4000
Kamera
• 2 megapiksel ön
• 5 megapiksel arka
Bağlantılar
• USB 3.0, 2 x USB 2.0, mHDMI, microSD
• Bluetooth 4.0, Wi-Fi
Boyutlar
• 306 x 189,4 x 11,9 mm (klavye olmadan)
Ağırlık
• 888 gram (klavye olmadan)
Pil Ömrü
• 8 saat