reklamı kapat

POPÜLER

tank motosiklet

Şaşırtan projelerde bugün: Motosiklet tank [Video]

Çok ilginç projeler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bunlarda birisi de motosiklet tank olarak tanımlayabileceğimiz “The Wheelie Tank” oluyor.

The Wheelie Tank, Make it Extreme YouTube kanalı tarafında üretilmiş gerçekten özel bir araç. Palet benzeri gövdenin etrafına sarılan tek bir lastik üzerine kurulan ve motosiklet gibi kullanılabilen araç, gerçekten oldukça ilginç görünüyor. Yukarıdaki video kapsamında tüm yapım sürecini detaylı olarak izleyebileceğiniz The Wheelie Tank, turuncu ana gövdesiyle dikkat çekmeyi biliyor. Gücünü merkeze yerleştirilen 2 silindirli 100 cc scooter motorundan alan model, performanslı şekilde yol alabiliyor. Yapısı gereği önü kalkık şekilde giden bu özel araç, alan dar olmasına rağmen özel süspansiyon sistemleri dahi kullanıyor. Dışındaki lastiği standart bir otomobil lastiğinden elde edilen bu son dönemde gördüğümüz en ilginç motosiklet, motorundan aldığı gücü bu lastiğine eski oksijene tankından yapılan bir parça ile aktarıyor.

tank motosiklet
tank motosiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motosiklet tank modelinin üretimi hiç kolay olmamış

Gerçekten sorunsuz olarak çalışan araç, yeterli ekipman ve bilgi ile neler yapılabileceğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Daha önce de söylediğimiz gibi tüm üretim sürecini yukarıdaki video ile herkesle paylaşan Make it Extreme YouTube kanalı, bu projesine 0100 numarasını veriyor. Buna benzer birçok farklı projeye imza atan kanal, 1,3 milyon abonesiyle ses getirmeyi sürdürüyor. Kanalı buradan takip edebilirsiniz.