reklamı kapat

POPÜLER

Taiga Motors Orca elektrikli jet-ski
Taiga Motors Orca elektrikli jet-ski
Taiga Motors Orca elektrikli jet-ski

Uzun kullanım süresiyle dikkat çeken elektrikli jet-ski: Taiga Motors Orca

Kar motosikletleriyle tanınan Montreal’li girişimci Taiga Motors, bu kez jet-ski modeliyle karşımıza çıkıyor. Şirket, dün gerçekleşen bir etkinlikte elektrikli jet-ski modelini görücüye çıkardı.

Orca adı verilen jet-ski, tam dolu pille 2 saate varan bir kullanım imkanı sunuyor. Saatte yaklaşık 105 kilometre hıza ulaşabilen jet-ski 134kW’lık (180 beygir) bir güç vadediyor. 23 kWh’lık batarya standart veya 240 Voltluk bir priz üzerinden şarj edilebilir. Batarya ayrıca hızlı şarj teknolojisi sayesinde 20 dakikada yüzde 80 şarj seviyesine ulaşabiliyor. Şirketin belirttiğine göre Orca modelleri 20 bin kilometre ve 5 yıl garanti desteğiyle birlikte geliyor. Orca, sürücülerin GPS haritaları, LTE, Wi-Fi ve Bluetooth telsizleri, gömülü su sıcaklık sensörlerinden gelen bilgiler ve yerleşik besleme gibi bilgiler gibi adil bir teknoloji biti gibi ses çıkardığı gidonlar arasında su geçirmez bir dijital ekrana sahip kameralar ve bir sonar ünitesi. Ayrıca, eşlik eden bir akıllı telefon uygulaması olmayan modern bir mobilite makinesi ve her ikisi de Taiga Motors’un Orca’ya eşlik edeceğine dair havadan güncellemeleri kabul etme yeteneği olmayacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli jet-ski Orca çok fütüristik görünüyor

Orca’da suya dayanıklı dijital bir ekran bulunuyor. Ekran GPS, LTE, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına destek veriyor. Sürücüler hız ve jet-ski ile ilgili detaylı bilgilere bu ekran üzerinden ulaşabiliyor. 2020 yılında üretime girmesini beklediğimiz Orca’nın yurt dışı satış fiyatı ise 24 bin dolar. Kawasaki’nin yurt dışında jet-ski satış fiyatlarının 10 bin -18 bin dolar arasında değiştiğini belirtmekte yarar var.

İlginizi Çekebilir

Bu da en yeni elektrikli bisiklet modeli