reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet elektrikli moped otto

1960’ların çizgisini modern altyapıyla birleştiren elektrikli motosiklet [Video]

Elektrikli bisiklet modelleri kadar elektrikli motosiklet modelleri de popülerliğini hiç durmadan artırıyor. Bu sefer karşımızda bir elektrikli moped motosiklet bulunuyor.

Kısa süre önce görücüye çıkan Otto isimli yeni modelin arkasında Rottwellmeyer yer alıyor. Hazırlanan elektrikli motosiklet modeli ilk olarak 1960’lardan ilham aldığı tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Direkt olarak İspanya’da üretileceği aktarılan Otto, kendisine baktırmayı bilen ve geçmiş ile geleceği harmanlayan ulaşım araçlarına giriş yapıyor. Teknik olarak baktığımızda karbon fiber gövdesi sayesinde sadece 38 kg ağırlığı bulunan elektrikli moped, arkasında hidrolik disk fren, önünde ise standart kampanalı fren taşıyor. Arka tekerin merkezine yerleştirilen 3 kW gücünde bir motoru bulunan Otto, açıklandığı kadarıyla 58 km/s hıza rahatlıkla çıkabiliyor. Kullanıma bağlı olarak 72 ila 120 km menzil sunan motosikletin, 120 km menzili ancak 30 km/s hızın üstüne çıkılmadığı zaman sunduğu aktarılıyor. Bu hızlar şehir içi kullanım için fazlasıyla yeterli görünüyor. Gece kullanımı için aydınlatma sistemi unutulmayan elektrikli moped, görebileceğiniz üzere sadece tek kişiyi taşıyabiliyor.

elektrikli motosiklet elektrikli moped otto
elektrikli motosiklet elektrikli moped otto
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rottwellmeyer Otto imzalı elektrikli motosiklet dikkat çekiyor

Genel olarak güzel bir seçenek oluşturan elektrikli moped, 2020 Mart ayında elde edilebilecek. Modelin satışa çıkacağı fiyat ise 3.311 dolar seviyesinde yer alıyor. Indiegogo üstünde destek arayan motosiklet, bu proje üstünden 2.997 euro fiyat ile elde edilebiliyor. Proje sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.