reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Portal
Facebook Portal

Facebook tanıttı; işte yepyeni Portal ürünleri!

Sosyal medyanın halen en büyük isimlerinden Facebook, bugün üç yeni Portal ürününü tanıttı. Firma donanım tarafında öne çıkmaya kararlı.

Facebook, geçen yıl detaylarına burada ulaşabileceğiniz ilk büyük donanım ürünleri Portal ve Portal Plus ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi bunlar arasına yeni Portal, Portal Mini ve Portal TV dahil edildi. Burada özellikle Portal TV dikkat çekiyor. Bu ürün adından geçtiği bir televizyon değil. Sadece televizyonlar ile çalışması için tasarlanan bir kamera aparatı olan Portal TV, HDMI üstünden bağlantı kuruyor ve Messenger ile WhatsApp üstünden video görüşmesi yapılmasına imkan tanıyor. Kamerayı gizleme özelliği güzel bir detay oluşturan ürün, ilk bakışta Microsoft Kinect‘i akıllara getiriyor. Şifreli çalışan cihaz, gizlilik konusunda endişe edenler için mikrofonu kapatma özelliği de sunuyor. Tanıtılan diğer ürünler ise birer ekrana sahip. Burada Portal Mini 8 inç HD ekran, Portal ise 10 inç HD ekranla geliyor. Bünyelerinde bir kamera yer alan ürünler, Portal TV gibi Messenger ile WhatsApp üstünden video görüşmesi yapılmasına imkan tanıyor. Bir fotoğraf çerçevesini andıran ürünler, ilk Portal ve Portal Plus’tan daha kullanışlı duruyor. Burada tek bir Facebook hesabı bağlantı için yeterli oluyor.

Facebook Portal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Portal serisini büyütüyor

Türkiye’de satılmayacak modellerden Portal TV 149 dolar, Porta Mini 129 dolar, Portal ise 179 dolar fiyat etiketine sahip. Çok da ucuz olmayan ürünler, çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Ürünler özellikle yaşlılar için kullanışlı bir iletişim aracı olarak görülüyor ancak gençleri kendisine çekecek özel filtreler de barındırıyor.

İlginizi Çekebilir

Honor’un 20 serisi akıllı telefon modelleri