reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Portal LOG Tasarım

PlayStation Portal için Türkiye’de karaborsa piyasası oluşmaya başladı

 - Güncelleme: 21 Kasım 2023 16:17

Resmi Türkiye destek sayfaları açılmaya başlanan PS5 yardımcısı PlayStation Portal için Sahibinden gibi platformlarda ilanlar çıkmaya başladı.

Burada da görebileceğiniz üzere resmi Türkiye destek sayfaları açılmaya başlanan PlayStation Portal için Sahibinden gibi platformlarda görülen karaborsa başlangıç fiyatı 11 bin TL seviyesinde oldu. Henüz Türkiye’de resmi olarak ne zaman satılacağı bilinmeyen ancak çok uzakta olmadığı düşünülen ürün (Türkiye’deki resmi PlayStation distribütörü Bilkom olacak söylentisi bulunuyor, modelin bu resmileştikten sonra gelmesi olası duruyor), 15 Kasım’da İngiltere, ABD, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, İtalya, İspanya ve Portekiz‘de satışa sunulmuştu. Portal kaçıranlar için ilk aşamada akla geldiği gibi bulut oyunculuğu merkeze almıyor. Bu taşınabilir oyun cihazını alanların mutlaka bir PlayStation 5‘e sahip olması gerekiyor, oyunlar bu cihaza WiFi kullanılarak PS5 üzerinden aktarılıyor. Yani cihazın merkezinde “Remote Play / Uzaktan Oynama” altyapısı bulunuyor, bu özelliği Sony kendisi şöyle açıklıyor: “Uzaktan Oynama ile PlayStation konsolunuzu yüksek hızlı internet bağlantısı olan her yerden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Örneğin hareket halindeyken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini çıkarmak için başka odadaki bir bilgisayarı veya bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu temelde devamlı yüksek hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyan Portal, bünyesinde 8 inç boyutunda bir 1080P LCD ekran taşıyor, yanlarda ise temel olarak DualSense kontrolcüler kullanılıyor. Yurt dışı satış fiyatı 199 dolar olarak açıklanan Portal, 3.5 mm yuvasına sahip olduğundan kablolu kulaklık kullanımına izin veren bir cihaz. 1080P’de maksimum 60 fps oyun desteği olan cihaz için en son ilk incelemelerin çıkması ses getirmişti.

Genel olarak beğenilen ancak aşırı da iyi yorumlar almayan ve “gerekliliği” konusunda büyük soru işaretleri bulunan ürün için bir test editörü, “Sony’nin PlayStation Portal’ı neden var? Test ettikten sonra aklımıza gelen soru bu. 199,99 dolarlık cihaz sadece tek bir şey yapıyor: PS5’inizden Wi-Fi aracılığıyla oyun akışı sağlamak. Yerel olarak oyun oynamak yok, bulut üzerinden oyun aktarma yok, Netflix uygulaması vb. yok…” yazmıştı

PlayStation Portal yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın