reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5 LOG Tasarım

İddia: Türkiye’deki resmi PlayStation distribütörü Bilkom olacak

Forumlarda ve X (Twitter) üzerinde ortaya atılan iddialara göre Türkiye’deki resmi PlayStation distribütörü Bilkom olacak.

Bazı forum sayfalarında ve X üzerinde ortaya atılan iddialara göre, Türkiye’den resmi olarak çıkan PlayStation Türkiye’nin yerini resmi distribütör olarak Bilkom doldurabilir. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok ancak duyumlar süreçte anlaşmaya varıldığına işaret ediyor. Eğer bu gerçek olursa PlayStation 5 dahil tüm yeni PlayStation ürünlerini Türkiye’ye Bilkom getirecek ve resmi olarak garanti hizmeti sunacak. PlayStation Türkiye macerasının bitişi hakkında geçtiğimiz aylarda bir kişi şunları aktarmış, “Sony’nin pek çok üründe çekileceği haberi benim kendi kaynaklarıma göre doğru çıktı. Kamera dışındaki ekipler sene sonuna kadar kademeli bir şekilde işten çıkartılacakmış. PlayStation da dahil. Geçmiş yıllara göre satışlar artmış olmasına rağmen ülkenin içinde bulunduğu ekonomik belirsizlik nedeniyle bu kararın alındığı söyleniyor. Satışlar distribütörler aracılığıyla yapılacakmış.” daha sonra ise firma şu açıklamayı geçmişti: “Duyulan bilgilendirme haberi doğrudur ancak Sony’nin Türkiye’den yüzde 100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. Markanın yalnızca televizyon ve ses sistemlerindeki faaliyetleri optimize edilmiştir. Televizyon ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetler sürdürülmeye devam edilecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce satış konusunda resmi bir açıklama ses getirmişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde öğrendiğimiz kadarıyla şimdiye kadar 46,6 milyondan fazla PlayStation 5 satışı gerçekleştiren firma, sadece son çeyrekte 4,9 milyon konsolu satış yaptı. Bu aralar ayrıca yeni PlayStation 5 versiyonları da ses getiriyor. Kaçıranlar için eski sürümler ile aynı performansa sahip olan yeni PlayStation 5 versiyonları, direkt olarak mevcut konsolların yerini alıyor ve daha incelmiş / kısaltılmış kasalar üzerine kuruluyor.

Satışa yeni versiyonlar özelinde de halen disk sürücülü ve disk sürücüsü olmayan iki farklı versiyon çıkıyor, ancak artık aslında tek bir PS5 konsolu bulunuyor. Çünkü Sony cihazın disk sürücüsünü ayrı bir ürün haline getirmiş durumda. 450 dolarlık disk sürücüsü olmayan “Dijital” sürüme istendiği zaman, ayrı olarak 80 dolara satılan disk sürücüsü eklenebiliyor. Direkt olarak kutudan disk sürücüsü ile çıkan ana sürüm içinse 500 dolar verilmesi gerekiyor.

PlayStation gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli