reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Entegre OLED ekrana sahip taşınabilir bir PlayStation 5 üretildi [Video]

 - Güncelleme: 15 Ocak 2024 19:42

DIY Perks kanalı PlayStation 5 merkezli ilginç çalışmalarına devam ediyor. Bu sefer OLED ekranlı bir PS5 üretildi.

PlayStation 5 bildiğiniz üzere tam olarak kullanmak için mutlaka harici bir monitör ya da televizyona ihtiyaç duyuyor. DIY Perks YouTube kanalı bunu değiştirmek istemiş ve karşımıza harika bir entegre yapılı projeyle çıkmış durumda. Kendi değimiyle bir “PlayStation 5: Tablet Edition” hazırlayan kanal, bir kez daha diğer çalışmalarındaki gibi harika bir işçiliğe imza atmış durumda. Güç kaynağı harici olan (Harici ancak oldukça ufak bir güç kaynağı bulunmuş) ve üç ayrı ince yapılı fanlar ile soğutulan bu PS5’te, hasarlı bir Alienware dizüstü bilgisayardan çıkma OLED ekrana yer veriliyor. Bu sayede tamamen işlevsel yapıda ekrana sahip taşınabilir bir PS5 hazırlayan kanal, bu konuda dünyada bir ilke imza attığını belirtiyor. Projenin tüm adımları hemen aşağıdaki videoda görülebiliyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada eğer kaçırdıysanız geçtiğimiz hafta PlayStation ürünleri için Türkiye’de resmi olarak Bilkom ile anlaşıldı. Daha önce bazı başka firmaların da adının geçtiği konuda şu açıklama yapılmıştı: Bilkom ile PlayStation markası ve ürünlerinin üreticisi Sony Interactive Entertainment arasında yapılan anlaşma ile PlayStation ürünleri, Bilkom’un Türkiye geneline yayılmış güçlü online ve fiziksel satış ağı üzerinden pazara sunulacak. Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya yaptığı değerlendirmede, “Sony Interactive Entertainment ile imza attığımız bu güçlü iş birliğiyle, Sony Playstation ürünleri artık Bilkom güvencesiyle tüm oyun severler ile buluşacak.

Türkiye genelindeki yaygın ve online satış kanallarımız ile ürünleri erişilebilir ve ulaşılabilir kılarken, aynı zamanda yetkin servis ve destek ağımız ile tüketici deneyimini en üst seviyede tutmak önceliklerimiz arasında. Tüm Playstation severlere hayırlı olsun. Şimdi oyun zamanı” dedi.  Bu iş birliği ile Türkiye’de kültürel ve ekonomik açıdan önemli bir pazar haline gelen oyun sektörü için önemli bir adım atılıyor.

Bu anlaşma ile Bilkom, PlayStation’ın dağıtım, lojistik ve satış sonrası operasyonlarını üstlenirken, pazarlama, kanal geliştirme, iş geliştirme, tüketici deneyimi yönetimi ve müşteri odaklı hizmetler alanlarında marka adına çalışacak. Türkiye’deki oyun tutkunları, Bilkom’un geniş hizmet ağı ve pazar deneyimi ile PlayStation’ın popüler ürünlerine erişebilecek. Sony Interactive Entertainment’ın PlayStation da dahil olmak üzere oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyan yenilikçi ürünleri, Türkiye’de Bilkom güvencesiyle satışa sunulacak.”

PlayStation 5 çalışması yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu