reklamı kapat

POPÜLER

LIAN LI ve Lamborghini

LIAN LI ve Lamborghini özel bir PC kasası hazırladı [Video]

PC dünyasının önemli isimleri arasında yer alan LIAN LI, otomobil devi Lamborghini ile bir araya gelerek özel bir PC kasası hazırladı.

LIAN LI ve Lamborghini tarafından ortaklaşa hazırlanan PC kasası, yapılan açıklamaya göre toplamda 6.498 adet üretilecek. Tam olarak “O11D EVO RGB Automobili Lamborghini Edition” adının verildiği kasa, ön ve yan tarafında cam kullanıldığından içine takılan parçaları gizlemiyor. Karbon fiber kaplama detaylarına sahip olan kasanın arka kısmında ise renkli bir 5 inç boyutunda LCD ekran yer alıyor. Lamborghini araçların gösterge takımından ilham alınan bu ekran, işlemci sıcaklığı ve saat hızı gibi verileri gözler önüne seriyor. 300 dolar seviyesinde satılacağı tahmin edilen ürün, “Giallo Orion” isimli renkte ayarlanan RGB aydınlatma sistemini de eksik etmiyor. PC tarafında bundan önce ise ilginç bir masaya entegre bilgisayar ses getirmişti. Şimdiye kadar çok sayıda masaya entegre PC çalışması karşımıza çıkmıştı. Bunların hemen hepsinde monitör ile klavye ve fare açıkta yani masanın üzerinde duruyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DIY Perks kanalı ise bu konuda sınırları zorladı ve monitör ile diğer çevre birimlerini çok şık bir şekilde masaya entegre etmeyi başardı. Bunu nasıl yaptığını yukarıdaki videoda adım adım gözler önüne seren kanal, paylaştığı her yeni proje ile etkilemeye devam ediyor. DIY Perks kanalı bundan önce ise PlayStation 5 merkezli ilginç bir çalışma gerçekleştirmiş, OLED ekranlı bir PS5 üretmişti. PlayStation 5 bildiğiniz üzere tam olarak kullanmak için mutlaka harici bir monitör ya da televizyona ihtiyaç duyuyor.

DIY Perks YouTube kanalı bunu değiştirmek istemiş ve karşımıza harika bir entegre yapılı projeyle çıkmış durumda. Kendi değimiyle bir “PlayStation 5: Tablet Edition” hazırlayan kanal, bir kez daha diğer çalışmalarındaki gibi harika bir işçiliğe imza atmış durumda. Güç kaynağı harici olan (Harici ancak oldukça ufak bir güç kaynağı bulunmuş) ve üç ayrı ince yapılı fanlar ile soğutulan bu PS5’te, hasarlı bir Alienware dizüstü bilgisayardan çıkma OLED ekrana yer veriliyor. Bu sayede tamamen işlevsel yapıda ekrana sahip taşınabilir bir PS5 hazırlayan kanal, bu konuda dünyada bir ilke imza attığını belirtiyor.

LIAN LI ve Lamborghini ortaklığı yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu