reklamı kapat

POPÜLER

CMF Phone 1

Nothing imzalı CMF Phone 1, 8 Temmuz’da yalnız gelmeyecek

Nothing imzalı CMF Phone 1, 8 Temmuz’da yalnız gelmeyecek. Telefon ile bir CMF marka akıllı saat ile kablosuz kulaklık tanıtılacak.

Bugün şirket tarafından yapılan resmi paylaşıma göre 8 Temmuz tarihinde CMF Phone 1 akıllı telefon, CMF Watch Pro 2 akıllı saat ve CMF Buds Pro 2 kablosuz kulaklık modelleri tanıtılacak. Burada özellikle CMF Phone 1 merak uyandırıyor. Çiftli kamera sistemine yer verilen telefon, arkasında dikkat çekmesi ya da fark yaratması için (örneğin alt köşede bir ses tekerleği yer alıyor olabilir. Ortada ise bir hoparlör olabilir) ufak tasarım öğeleri taşıyor. CMF imzalı ilk akıllı telefon modeli Phone 1, henüz kesin olmamakla birlikte ileride Türkiye’de de satılabilir. Sızıntılara göre cihaz, 6,67 inç 120 Hz FHD+ OLED ekrana, MediaTek Dimensity 7300 işlemciye ve 5.000 mAh bataryaya sahip olacak. Ayrıca, arkada iki adet 50 megapiksel kamera ve önde 16 megapiksel selfie kamerası bulunacak. Nothing için bu aralar başka haberler de geliyor. Örneğin geçtiğimiz hafta çıkan haberlere göre Nothing Phone (3) akıllı telefon modeli bu yıl içinde tanıtılmayacak. Telefon 2025 yılına kalmış durumda. Uzun zamandır konuşulan Nothing Phone (3) 2025 yılına kaldı ancak firma hem mevcut hem de gelecek modelleri güçlendirecek yeni yapay zeka özellikleri geliştiriyor. Bunların henüz tam olarak neler olduğu bilinmiyor, ancak Carl Pei’nin açıklamasına göre şirket içinde yapay zeka konusunda birden fazla proje yürütülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Phone (3) modelini direkt olarak yapay zeka üzerine kuracaklarını belirten Pei, buradaki videoda yapay zeka konusunda yaptıkları denemelerden bazı örnekler gösterdi. Demolardan birinde kişilere farklı konularda yardımcı olabilecek bir sesli asistan sergilendi, diğerinde ise yapay zeka ile güçlendirilen ve birçok bilgiyi bir araya getiren dinamik “hub” sergilendi. Geçtiğimiz ay ürünlerine ChatGPT desteği getiren şirket, doğal olarak yapay zeka yarışının gerisinde kalmak istemiyor.

CMF Phone 1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi