reklamı kapat

POPÜLER

Nothing imzalı CMF Phone 1
Nothing imzalı CMF Phone 1
Nothing imzalı CMF Phone 1

Nothing imzalı CMF Phone 1 için dört farklı renk sunulacak

 - Güncelleme: 04 Temmuz 2024 08:53

Resmi olarak 8 Temmuz’da tanıtılacak Nothing imzalı CMF Phone 1 modeli için toplam dört farklı renk sunulacak.

8 Temmuz’da spesifik olarak CMF Phone 1 akıllı telefon, CMF Watch Pro 2 akıllı saat ve CMF Buds Pro 2 kablosuz kulaklık modeli tanıtılacak. Burada elbette özellikle CMF Phone 1 merak uyandırıyor, telefonu bugün resmi hesaptan yapılan X paylaşımı gündeme getiriyor. Bu paylaşıma göre Türkiye’de satışa sunulma ihtimali de bulunan akıllı telefon siyah, mavi, açık yeşil ve turuncu renklerde elde edilebilecek. Daha önce yapılan bir paylaşıma göreyse telefon gücünü MediaTek Dimensity 7300 işlemciden ve 6 GB ya da 8 GB RAM’den alıyor. Depolama alanı microSD üzerinden 2 TB kadar artırılabilecek üründe, 6,7 inç boyutunda bir 120 Hz AMOLED ekran bulunuyor. 16 megapiksel selfie kamerası ile donatılan telefonun arkasında ise, 50 megapiksel geniş açılı kamera ve bir derinlik sensörü bir araya geliyor. 33W şarj destekli 5.000 mAh batarya taşıyan model, parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor ve yaklaşık 190 dolara satışa sunulmayı bekliyor. Şirketin yeni kablosuz kulaklık modeli CMF Buds Pro 2 ise şöyle bir tasarımla karşımıza çıkacak:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nothing için bu aralar başka haberler de geliyor. Örneğin geçtiğimiz hafta çıkan haberlere göre Nothing Phone (3) akıllı telefon modeli bu yıl içinde tanıtılmayacak. Telefon 2025 yılına kalmış durumda. Uzun zamandır konuşulan Nothing Phone (3) 2025 yılına kaldı ancak firma hem mevcut hem de gelecek modelleri güçlendirecek yeni yapay zeka özellikleri geliştiriyor. Bunların henüz tam olarak neler olduğu bilinmiyor, ancak Carl Pei’nin açıklamasına göre şirket içinde yapay zeka konusunda birden fazla proje yürütülüyor.

Phone (3) modelini direkt olarak yapay zeka üzerine kuracaklarını belirten Pei, buradaki videoda yapay zeka konusunda yaptıkları denemelerden bazı örnekler gösterdi. Demolardan birinde kişilere farklı konularda yardımcı olabilecek bir sesli asistan sergilendi, diğerinde ise yapay zeka ile güçlendirilen ve birçok bilgiyi bir araya getiren dinamik “hub” sergilendi. Geçtiğimiz ay ürünlerine ChatGPT desteği getiren şirket, doğal olarak yapay zeka yarışının gerisinde kalmak istemiyor.

CMF Phone 1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi