reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5 LOG Tasarım

Bilkom garantili PlayStation 5 konsolların resmi fiyatları netlik kazandı

 - Güncelleme: 21 Şubat 2024 12:29

Bilkom garantili PlayStation 5 konsolların resmi fiyatları netlik kazandı. Elbette bu fiyatlar dolar kuruna bağlı olarak zamanla artabilir.

Bilkom garantili PlayStation 5 konsolların resmi fiyatları, bugün düzenlenen sunum kapsamında aktarıldığı kadarıyla PS5 Slim dijital sürüm için 24.999 TL, PS5 Slim diskli sürüm içinse 27.999 TL olacak. Dualsense kontrolcünün resmi fiyatı 2.999 TL olarak açıklanırken, mart ayında satışa çıkacak PlayStation Portal ise 11.999 TL’ye satılacak. Bu aralar PlayStation 5 Pro da gündemde yer alıyor. Birçok sağlam kaynağın kesin olarak gelecek dediği ürünü dün CNBC’e bir açıklama yapan Tokyo merkezli oyun danışmanlık şirketi Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto gündeme getirmişti. PlayStation 5 Pro’nun 2024’ün ikinci yarısında beklendiğini belirten Toto, bu konuda ayrıca, “Sony, 2025 yılında çıkacak GTA VI için iyi bir donanım ürününe sahip olmak isteyecektir” açıklamasını da yaptı. Yeni konsol, “Pro” takısından da anlaşılabileceği üzere normal PS5’ten daha yüksek performans sunacak ve bu sayede birçok oyunda kalite ya da performans önceliği seçimini 4K 60 FPS özelinde ortadan kaldıracak izlenimi oluşturuyor. Bir kaynağın spesifik olarak 2024’ün eylül ayında tanıtılacağını iddia ettiği oyun konsolu, ilk aşamada sadece konsollara gelecek GTA 6 üzerinden devasa satış rakamlarına ulaşma potansiyeli taşıyor.

Kaçıranlar için eski sürümler ile aynı performansa sahip olan yeni PlayStation 5 versiyonları, direkt olarak mevcut konsolların yerini alıyor ve daha incelmiş / kısaltılmış kasalar üzerine kuruluyor. Satışa yeni versiyonlar özelinde de halen disk sürücülü ve disk sürücüsü olmayan iki farklı versiyon çıkıyor, ancak artık aslında tek bir PS5 konsolu bulunuyor. Çünkü Sony cihazın disk sürücüsünü ayrı bir ürün haline getirmiş durumda. 450 dolarlık disk sürücüsü olmayan “Dijital” sürüme istendiği zaman, ayrı olarak 80 dolara satılan disk sürücüsü eklenebiliyor. Direkt olarak kutudan disk sürücüsü ile çıkan ana sürüm içinse 500 dolar verilmesi gerekiyor.

PlayStation 5 Türkiye fiyatları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER