reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation hesapları için geçiş anahtarı desteği geldi

PlayStation hesapları için bugün sonunda parolasız bir temelde görev yapan yani oldukça güvenli olan geçiş anahtarı desteği geldi.

Oyuncular artık isterlerse PlayStation hesaplarına parola olmadan, geçiş anahtarları altyapısı üzerinden giriş yapabiliyor. Peki nedir bu geçiş anahtarları? Bu konuda şirket kendisi şunları aktarıyor: “Geçiş anahtarı şifre yerine geçer ve PlayStation Network için hesabınıza daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli bir şekilde giriş yapmanızı sağlar. Hesabınıza şifre olmadan erişebilmenize olanak tanır. Şifre girmek yerine parmak izi, yüz tarama veya PIN gibi kolay bir yöntemle mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz.” Neden bir geçiş anahtarı etkinleştirmeliyim?” sorusuna verilen cevap ise şöyle oldu: “Geçiş anahtarı etkinken şifre girmenize gerek kalmaz, böylece oyunlarınıza daha hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Geçiş anahtarı ayrıca şifreyle korunan geleneksel sistemlerdeki zayıflığı ortadan kaldırır: Tahmin edilemez veya tekrar kullanılamaz, PlayStation Network için hesabınıza bağlıdır ve yalnızca siz erişebilirsiniz. Geçiş anahtarı daha güvenlidir çünkü şifre avcılığından veya veri ihlali gibi diğer siber saldırılardan etkilenmez.” “Bir geçiş anahtarını nasıl etkinleştirip kullanabilirim?” sorusuna verilen cevap ise şöyle: “PS5, PS4, bilgisayar veya mobil cihazınızda Hesap Yönetimi’nin güvenlik bölümünden bir geçiş anahtarı oluşturabilirsiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün Türkiye ile alakalı PlayStation bilgileri ses getirmişti. Kaçıranlar için Bilkom garantili PlayStation 5 konsolların resmi fiyatları, bugün düzenlenen sunum kapsamında aktarıldığı kadarıyla PS5 Slim dijital sürüm için 24.999 TL, PS5 Slim diskli sürüm içinse 27.999 TL olacak. Dualsense kontrolcünün resmi fiyatı 2.999 TL olarak açıklanırken, mart ayında satışa çıkacak PlayStation Portal ise 11.999 TL’ye satılacak.

Bu aralar ayrıca PlayStation 5 Pro da gündemde yer alıyor. Birçok sağlam kaynağın kesin olarak gelecek dediği ürünü dün CNBC’e bir açıklama yapan Tokyo merkezli oyun danışmanlık şirketi Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto gündeme getirmişti. PlayStation 5 Pro’nun 2024’ün ikinci yarısında beklendiğini belirten Toto, bu konuda ayrıca, “Sony, 2025 yılında çıkacak GTA VI için iyi bir donanım ürününe sahip olmak isteyecektir” açıklamasını da yaptı.

Yeni konsol, “Pro” takısından da anlaşılabileceği üzere normal PS5’ten daha yüksek performans sunacak ve bu sayede birçok oyunda kalite ya da performans önceliği seçimini 4K 60 FPS özelinde ortadan kaldıracak izlenimi oluşturuyor. Bir kaynağın spesifik olarak 2024’ün eylül ayında tanıtılacağını iddia ettiği oyun konsolu, ilk aşamada sadece konsollara gelecek GTA 6 üzerinden devasa satış rakamlarına ulaşma potansiyeli taşıyor.

PlayStation ve Geçiş Anahtarları desteği yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli