reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y LOG Tasarım

Tesla Model Y Türkiye fiyatlarına yeni bir zam daha geldi

Tesla’nın Türkiye’de resmi olarak satışa sunduğu tek modeli olan Tesla Model Y için fiyat artışları aktif olarak devam ediyor.

Tesla, yukarıda da dediğimiz gibi şu an Türkiye’de sadece Almanya’da üretilen Tesla Model Y için satış gerçekleştiriyor. Bu araç için yapılan ilk lansman kapsamında arkadan itişli normal menzilli (430 km / 0-100 km/s arası 6,9 saniye / 217 km/s maksimum hız) versiyon özelinde 1 milyon 548 bin TL fiyat listelenmişti. Çift motorlu uzun menzilli (533 km / 0-100 km/s arası 5 saniye / 217 km/s maksimum hız) dört çeker versiyon 1 milyon 619 bin TL, çift motorlu dört çeker performans versiyonu (514 km / 0-100 km/s arası 3,7 saniye / 250 km/s maksimum hız) ise 1 milyon 778 bin TL fiyata sahipti. Lansman sonrasında fiyatlar sabit kalmadı, büyük oranda yukarıya doğru bir seyir karşımıza çıktı. 22 Şubat 2024 itibarıyla yapılan en son zam sonrasında Model Y’nin Türkiye’deki başlangıç fiyatı (Tek motor arkadan itişli sürüm) 2 milyon 366 bin TL oldu. Çift motorlu “Long Range” için Türkiye’de artık en az 2 milyon 985 bin TL‘yi gözden çıkarmak gerekiyor. Çift motorlu “Performance” versiyonu ise artık tam 3 milyon 230 bin TL‘den başlıyor. Daha önce bu modeller sırasıyla 2 milyon 299 bin TL, 2 milyon 899 bin TL ve 3 milyon 138 TL başlangıç fiyatlarına sahipti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bundan önce bir güncelleme ile gündeme gelmişti. Soğuk havalara yönelik bu güncelleme ile beraber araçlar artık bataryalarının DC hızlı şarj için yeterince ısınana kadar ne kadar süre gerektiğini göstermeye başladı. Ayrıca Model serisi araçlar artık şarj portunun buzunu ısı ile otomatik olarak çözmeye de başladı. Özellikle bu ikinci çok önemli çünkü aşırı düşük sıcaklıkta şarj portu donarak çalışmaz hale gelenler olmuştu.

Tesla Model Y yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER