reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Portal LOG Tasarım

PlayStation Portal için resmi Türkiye satış tarihi ve fiyatı açıklandı

 - Güncelleme: 21 Şubat 2024 11:54

Portatif yapılı oyun cihazı PlayStation Portal için Türkiye satış tarihi açıklandı. Modelin bugün resmi satış fiyatı da paylaşıldı.

Burada görebileceğiniz resmi Türkiye destek sayfaları uzun süre önce açılan PlayStation Portal, resmi distribütör Bilkom tarafından düzenlenen bir sunum kapsamında verilen bilgiye göre mart ayında Türkiye’de de resmi olarak elde edilebilecek. Türkiye fiyatı tam 11.999 TL olarak açıklanan Portal, kaçıranlar için ilk aşamada akla geldiği gibi bulut oyunculuğu merkeze almıyor. Bu taşınabilir oyun cihazını alanların mutlaka bir PlayStation 5‘e sahip olması gerekiyor, oyunlar bu cihaza WiFi kullanılarak PS5 üzerinden aktarılıyor. Yani cihazın merkezinde “Remote Play / Uzaktan Oynama” altyapısı bulunuyor, bu özelliği Sony kendisi şöyle açıklıyor: “Uzaktan Oynama ile PlayStation konsolunuzu yüksek hızlı internet bağlantısı olan her yerden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Örneğin hareket halindeyken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini çıkarmak için başka odadaki bir bilgisayarı veya bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu temelde devamlı yüksek hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyan Portal, bünyesinde 8 inç boyutunda bir 1080P LCD ekran taşıyor, yanlarda ise temel olarak DualSense kontrolcüler kullanılıyor. Yurt dışı satış fiyatı 199 dolar olarak açıklanan Portal, 3.5 mm yuvasına sahip olduğundan kablolu kulaklık kullanımına izin veren bir cihaz. 1080P’de maksimum 60 fps oyun desteği olan cihaz için bundan önce ilk incelemelerin çıkması ses getirmişti.

Genel olarak beğenilen ancak aşırı da iyi yorumlar almayan ve “gerekliliği” konusunda büyük soru işaretleri bulunan ürün için bir test editörü, “Sony’nin PlayStation Portal’ı neden var? Test ettikten sonra aklımıza gelen soru bu. 199,99 dolarlık cihaz sadece tek bir şey yapıyor: PS5’inizden Wi-Fi aracılığıyla oyun akışı sağlamak. Yerel olarak oyun oynamak yok, bulut üzerinden oyun aktarma yok, Netflix uygulaması vb. yok…” yazmıştı.

PlayStation Portal yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın