reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Portal LOG Tasarım

PlayStation Portal için ilk incelemeler yayınlandı

 - Güncelleme: 13 Kasım 2023 17:22

Daha önce Project Q olarak geçen ve PS5 için hazırlanan portatif oyun cihazı PlayStation Portal için ilk incelemeler çıktı.

PlayStation Portal, Sony tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 15 Kasım’da İngiltere, ABD, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, İtalya, İspanya ve Portekiz‘de satışa sunulacak. Halen Türkiye satış tarihi ve fiyatı bilinmeyen ürün, kaçıranlar için ilk aşamada akla geldiği gibi bulut oyunculuğu merkeze almıyor. Bu taşınabilir oyun cihazını alanların mutlaka bir PlayStation 5‘e sahip olması gerekiyor, oyunlar bu cihaza WiFi kullanılarak PS5 üzerinden aktarılıyor. Yani cihazın merkezinde “Remote Play / Uzaktan Oynama” altyapısı bulunuyor, bu özelliği Sony kendisi şöyle açıklıyor: “Uzaktan Oynama ile PlayStation konsolunuzu yüksek hızlı internet bağlantısı olan her yerden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Örneğin hareket halindeyken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini çıkarmak için başka odadaki bir bilgisayarı veya bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu temelde devamlı yüksek hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyan Portal, bünyesinde 8 inç boyutunda bir 1080P LCD ekran taşıyor, yanlarda ise temel olarak DualSense kontrolcüler kullanılıyor. Yurt dışı satış fiyatı 199 dolar olarak açıklanan Portal, 3.5 mm yuvasına sahip olduğundan kablolu kulaklık kullanımına izin veren bir cihaz. 1080P’de maksimum 60 fps oyun desteği olan cihaz için bugün ilk incelemeler de çıktı.

Genel olarak beğenilen ancak “gerekliliği” konusunda büyük soru işaretleri bulunan ürün için bir test editörü, “Sony’nin PlayStation Portal’ı neden var? Test ettikten sonra aklımıza gelen soru bu. 199,99 dolarlık cihaz sadece tek bir şey yapıyor: PS5’inizden Wi-Fi aracılığıyla oyun akışı sağlamak. Yerel olarak oyun oynamak yok, bulut üzerinden oyun aktarma yok, Netflix uygulaması vb. yok…” yazdı.

PlayStation Portal satış tarihi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER