reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 LOG Tasarım
Yeni Tesla Model 3 Performance yolda bulunuyor
Tesla
otomobil

Yenilenen Tesla Model 3 2024’te Türkiye’de satışa çıkabilir

Henüz resmi bir açıklama yok ancak yenilenen Tesla Model 3, ekstra Çinli vergisine rağmen 2024 yılı içinde Türkiye’de satışa çıkabilir.

Tesla’nın ürün gamındaki en ucuz otomobil modeli olan ve bu sayede çok büyük satış rakamlarına ulaşan Tesla Model 3, biliyorsunuz Türkiye’de resmi olarak satılmıyor. Tesla Türkiye’den şu an sadece Almanya’da üretilen Model Y alınabiliyor, ancak bunun yeni yılda değişme ihtimali bulunuyor. Bunu diyoruz çünkü Tesla Türkiye’nin resmi sitesindeki araç kategorisinde bir süredir Model Y ile beraber Çin’deki Tesla fabrikasında üretilen yeni Model 3 de listeleniyor. Hatta aracın bir süre sonra kapatılacağını düşündüğümüz ancak halen açık tutulan özel bir Türkiye sayfası da bulunuyor. Bunlar elbette Türkiye satışını garantilemiyor ancak önemli bir işaret oluyor. Türkiye’ye getirilirse ekstra Çinli araç vergisine takılacak olmasına rağmen Model Y çok büyük gelenlerin dikkatini çekme potansiyeli taşıyan Model 3, güncellenen tasarımıyla ön yüzünü değiştirmiş, yeni tasarım tercihi aracı bizce biraz daha keskin ve modern hale getirmişti. LED farları ince formda tercih edilen elektrikli otomobil, yeni jantlar ile geliyor ve içerisindeki aşırı minimalist çizgiyi de devam ettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yatay konumlandırılan devasa dokunmatik ekranı yenilenen bir direksiyon simidi ve yeni ortam aydınlatması ile kombinleyen araç, arkadaki yolculara artık 8 inç boyutunda bir dokunmatik kontrol ekranı sunuyor. Orta konsolunda iki farklı telefonu kablosuz olarak şarj edebilen araç, artık 14 değil 17 hoparlörlü bir ses sistemiyle geliyor ve daha yüksek bir yalıtım sunuyor.

Havalandırmalı ön koltuklara sahip olan araç, vites kontrolünü dokunmatik ekrana alıyor. Yeni Tesla Model 3 şirketin açıklamasına göre yapılan çalışmalar ile daha yüksek menzil sunuyor.

Aracın versiyona göre değişen en düşük menzil değeri artık 554 km, en yüksek menzil değeri ise 677 km seviyesinde yer alıyor. Modelin 0’dan 100 km/s hıza çıkma süresi ise alt versiyonda 6,1 saniye, iki farklı elektrik motoru taşıyan üst versiyonda ise 4,4 saniye olarak açıklanıyor. Performans versiyonu da yolda olan aracın satış fiyatı ise yine 40 bin doların üstünde yer alıyor.

Tesla Model 3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli