reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 408 euro ncap

Peugeot CEO’su: “Türkiye standartları belirliyor, Çinliler uykumuzu kaçırmıyor”

Peugeot CEO’su Linda Jackson, düzenlenen bir basın toplantısı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Peugeot CEO’su Linda Jackson, burada aktarıldığı kadarıyla Türkiye’ye gelmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi ve ziyareti için, “Bir sene önce geldiğimde, Türkiye’deki ekibimize oldukça iddialı hedefler vermiştim. Büyük bir memnuniyetle görüyorum ki bu iddialı hedefler tutturulmuş. Yine büyük bir memnuniyetle 2024 hedeflerimizi de koyduk.” ifadelerini kullandı. Peugeot’nun Türkiye’de çok büyük bir büyüme gösterdiğine dikkati çeken Jackson, “Ekim sonu itibarıyla 64 bin adeti aşan satış yapıldı. Geçen seneye göre yüzde 180’lik bir büyüme yakaladık. Pazar payımız yüzde 6,7 oldu. Bu sonuçlar bizi pazarda 5’inci sıraya yerleştirdi. Gerçekten kayda değer bir başarı bu. SUV pazarına baktığımızda pazar lideriyiz, piyasa lideriyiz. Hafif ticaride 3’üncü sıradayız. Perakende satışlarımız, toplam satışlarımızın yüzde 84’ü gibi çok güçlü bir rakamı temsil etmekte.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Linda Jackson, Peugeot’nun 408, 508 ve 2008 gibi 3 önemli modelinin oyunu değiştiren modeller olduğunu belirterek, Türkiye, Peugeot 408’de en iyi satışı yapan ülkelerden oldu. Dünyada 2 numara, Avrupa’da 1 numara. Türkiye hakikaten standartları belirliyor bu anlamda. Diğer pazarlar onu takip ediyor. Müşteri memnuniyet endeksimiz yüzde 97,2 ile hedefinin üzerine çıkmış durumda. Online satışlarda Peugeot 408’in satışa başlamasıyla bu satışlar başladı. Bunu yakında elektrikli araçları da kapsayacak şekilde genişleteceğiz” dedi.

Jackson, Çinli markaların dünya genelinde artan rekabetine ilişkin bir soruya ise şu cevabı verdi: “Çinli otomobil üreticilerine çok fazla saygım var. Ürünlerini gördüm, kullandım ve oldukça beğendim. Çok iyi ve zevkli araçları var. Bu sektörde uzun zamandır varım biliyorsunuz. Zamanında ‘Eyvah, Japonlar geliyor’, ardından ‘Eyvah, Koreliler geliyor’ dedik. Şimdi sırada Çinliler var. Avrupalı pek çok üretici bu durumu değerlendirdi.

Bazı markalarda da birleşmeler olmuş olabilir ama çoğu sağlıklı bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Sanırım hala bu yeni markalar için alan var. Evet, çok ciddiye alınması gereken rakipler. Tüm rakipler gibi. Bunun sonucunda piyasada bazı birleşmeler ve değişiklikler olabilir. Bu ortamda hayatta kalabilmeniz için sadece ucuz olmanız gerekemez, çok güçlü bir markanızın olması gerekiyor.

Sadece marka olmanız yeterli değil, sunduklarınız ve yaşattığınız deneyimlerle bir bütün olarak düşünmek gerek. Bizim özellikle son 18 aydır yaptığımız da bu aslında. Daha sadeleşerek, keskin çizgilerle kapsamlarımızı belli ederek markamızı güçlendiriyoruz. Çinli üreticiler geceleri uykumuzu kaçırıyor mu? Hayır. Ama onlara saygı gösteriyor muyum? Elbette, evet. Bizim için de parçası olmak istediğimiz pozitif bir değişim sağlıyorlar. Kendimize bu anlamda güveniyoruz.”

Jackson ayrıca Türkiye’deki elektrikli araç pazarında lider olmayı hedeflediklerini belirterek, “Ama konu sadece rakamlar değil. Her üretici rakamlarda birtakım başarılar elde edebilir. Önemli olan yüksek kalite ve en iyi müşteri deneyimiyle bu rakamları yakalamak. O yüzden hazır olun.

Yeni modellerimizle önemli bir atak yapıyoruz. Yeni 208 birinci çeyrekte çıkıyor. 3008 elektrikli ikinci çeyrekte. Hafif ticari araç gamımız yenilenmiş haliyle yılın ikinci yarısının ortasında çıkacak. Yeni 5008 üçüncü çeyrekte sahneyi değiştirecek şekilde atak yapacak.” ifadelerini kullandı.

Peugeot CEO’sunun açıklamaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER