reklamı kapat

POPÜLER

Google Bard LOG Tasarım

Google, Bard’ın adını kullanarak dolandırıcılık yapanları dava etti

İnternet devi Google, bugün gündeme geldiği kadarıyla sohbet botu Bard’ın adını kullanarak dolandırıcılık yapanları dava etti.

Google, Bard’ın adını kullanarak insanlara kötü amaçlı yazılım indirtmek adına bir dolandırıcılık sistemi oluşturanları dava ettiğini duyurdu. Direkt olarak Kaliforniya merkezli olarak açılan davada şirket, Vietnamlı olduğu düşünülen kişileri hedef alıyor. Google tarafından yapılan açıklamada, bu kişilerin Facebook gibi platformlarda farklı sosyal medya sayfaları hazırladığı ve kullanıcıların üretken yapay zeka hizmeti Bard’ı sistemlerine indirmesini sağlamak adına reklamlar yayınladığı belirtiliyor. Bu reklamlar üzerinde sunulan bağlantıya tıklayanlar sistemlerine sürpriz olmayacağı üzere Bard’ı değil kötü amaçlı yazılımları yüklüyor, bu kötü amaçlı yazılımlar üzerinden açık olarak hırsızlık yapılıyor. Bu arada Türkiye’de açık ve Türkçe desteği olan Google Bard için resmi güncelleme çalışmaları da aktif olarak devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz aylarda buradaki büyük güncelleme ile gündeme gelen Bard için geçtiğimiz ay yapılan ufak güncelleme için şu detaylar aktarılmıştı: “Paylaşılan sohbetleriniz artık yüklenen resimleri destekliyor. Resim içeren istemlerin olduğu bir görüşmeyi paylaştığınızda, resimler artık sohbeti paylaştığınız kullanıcılar tarafından da görülebilecek. İsteminize resim eklemek, yaratıcılığınızı bir üst seviyeye çıkarabilir. Artık diğer kullanıcılar da isteminizde kullandığınız resmi görebildiğinden yaratıcılık sürecinizi daha iyi değerlendirebilir ve Bard ile konuşmaya istedikleri şekilde devam edebilirler.” 

Bard daha sonra ise gerçek zamanlı cevap gösterimi yapmaya başladı. Sohbet botu şimdiye kadar vereceği cevabı tamamen bitirdikten sonra karşınıza çıkarıyordu. Bir süredirse cevabın gerçek zamanlı oluşumu gözler önüne serilebiliyor. İstenirse kapatılabilen bu altyapı, faydalı duruyor çünkü Bard’ın cevabı tam olarak istediğiniz gibi değilse, en baştan görebileceğiniz için tam olarak bitmeden kapatabilecek ve böylelikle ufak da olsa bir zaman kazancı elde edebileceksiniz.

Google Bard yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER