reklamı kapat

POPÜLER

Google Bard

Google, ChatGPT rakibi Bard’ı gençler için de aktif ediyor

Türkiye’de açık ve Türkçe desteği olan Google Bard için yeni bir duyuru yapıldı. Şirket sistemi gençler için de aktif ediyor.

Geçtiğimiz eylül ayında Search Generative Experience (SGE) yani yapay zeka temelli yeni nesil arama deneyimini gençler için aktif ettiklerini duyuran Google, bugün itibarıyla ChatGPT rakibi Bard’ı da gençlerin kullanıma sunmaya başlıyor. Google hesabına bağlı yaş üzerinden çalışan süreçte gençlerin (Ülkeye göre değişmekle birlikte 13-16 arası), üretken yapay zeka temelli sohbet botu Bard’ın sadece İngilizce dilinde kullanması gerekiyor. İleride gençlerin kullanımı için başka dil destekleri de getireceklerini duyuran internet devi, bundan önce ChatGPT rakibi “Bard” özelinde açılan bir dava ile gündeme gelmişti. Kaçıranlar için firma Bard’ın adını kullanarak insanlara kötü amaçlı yazılım indirtmek adına bir dolandırıcılık sistemi oluşturanları dava ettiğini duyurmuştu. Direkt olarak Kaliforniya merkezli olarak açılan davada şirket, Vietnamlı olduğu düşünülen kişileri hedef alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google tarafından yapılan açıklamada, bu kişilerin Facebook gibi platformlarda farklı sosyal medya sayfaları hazırladığı ve kullanıcıların üretken yapay zeka hizmeti Bard’ı sistemlerine indirmesini sağlamak adına reklamlar yayınladığı belirtiliyor. Bu reklamlar üzerinde sunulan bağlantıya tıklayanlar sistemlerine sürpriz olmayacağı üzere Bard’ı değil kötü amaçlı yazılımları yüklüyor, bu kötü amaçlı yazılımlar üzerinden açık olarak hırsızlık yapılıyor.

Google Bard yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER