reklamı kapat

POPÜLER

Google Bard

Gemini Ultra temelli Google Bard Advanced geliyor

Türkçe destekli Google Bard için çalışmalar sürüyor. Son sızıntıya göre Gemini Ultra temelli Google Bard Advanced geliyor.

Google Bard Advanced, yapılan sızıntıya göre aktif olarak masada ve yakında ücretli bir versiyon olarak kullanıma sunulacak. İlk bilgilere göre Google One aboneliği altında olacak ve tek olarak denemek isteyenler için 3 aylık bir ücretsiz kullanımı olacak daha gelişmiş Bard versiyonu, direkt olarak detaylarına burada yer verdiğimiz Gemini Ultra‘yı merkeze alacak. Özelleştirilebilir bot desteği taşıyacağı aktarılan Advanced seçeneğin henüz ne zaman geleceği bilinmiyor ancak altyapı çok uzakta görünmüyor. Mevcut ücretsiz sürümü direkt olarak burada yer alan ChatGPT rakibi Google Bard, sürpriz olmayacağı üzere Google’ın diğer servisleriyle güçlü bir entegrasyona sahip. Süreci daha da iyi hale getirmek isteyen Google, geçtiğimiz aylarda spesifik olarak YouTube odaklı bir adım atmıştı. Yapılan güncelleme ile beraber Bard artık bağlantısı verilen YouTube videolarını analiz ederek içerisinden bilgi alabiliyor. Bu gerçekten çok faydalı çünkü sistem verilen videonun önemli noktaları çıkarabiliyor ve ondan sizi komutlarınıza göre farklı içerikler çıkarabiliyor. Peki bu nasıl oluyor? YouTube videoları içerisindeki konuşmalar otomatik altyazılar için alınıyor ve Bard da bunlara bakarak video içeriği hakkında fikir sahibi olabiliyor. Bu sayede video içerisindeki spesifik bölümler hakkında soru sormanıza da imkan tanıyan sistem, her geçen gün daha iyi hale getiriliyor ancak halen genel olarak ChatGPT’nin oldukça gerisinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Bard için bundan önce yapılan güncelleme gençler ile alakalı olmuş, firma o konuda şunları aktarmıştı: “Bard, çoğu ülkede gençler için erişim kapsamını İngilizceden başlayarak genişletiyor. Yaşa uygun koruma özellikleri eklendi, gençler için ilk katılım süreci güncellendi ve Bard ile keşfetmeyi ve öğrenmeyi destekleyecek deneyimler geliştirildi. Üretken yapay zeka hakkında daha fazla bilgi edinmek, bu yapay zeka türünün yeteneklerini ve sınırlamalarını öğrenmek ister misiniz?

Bard’ın, fikirleri, hobileri ve planları konusunda biraz daha ilham almak isteyen veya motivasyona ihtiyaç duyan gençlere yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Bard, konuları kendilerine uygun gördükleri bir tarzda hızlıca anlamak isteyen gençlere de yardımcı olabilir. Ev ödevlerinde geçen kavramları öğrenmekten ilk kez işe başvurma ya da üniversiteye hazırlanma gibi önemli dönüm noktalarına kadar ihtiyaç duydukları her an Bard gençlerin yanında.”

Google Bard Advanced yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli