reklamı kapat

POPÜLER

Google Gemini Google Bard Gemini 1.5

Google, Gemini ile paylaşılan verileri tam üç yıl saklıyor

Türkiye’de açık ve Türkçe desteği olan Google Bard kısa süre önce “Gemini” halini almıştı. Bugün bu konuda bir veri detayı ses getirdi.

Google, Bard – Gemini dönüşümü kapsamında bir gizlilik güncellemesi de yaptı. “Lütfen sohbetlerinizde gizli bilgiler veya inceleme uzmanlarının görmesini ya da Google’ın ürünlerini, hizmetlerini ve makine öğrenimi teknolojilerini iyileştirmek için kullanmasını istemediğiniz verileri paylaşmayın.” diyen firma, özellikle şu açıklaması ile dikkat çekti: “Gemini Uygulamaları Etkinliğinizi sildiğinizde, Google Hesabınıza bağlı olmayıp ayrı tutulduklarından inceleme uzmanları tarafından incelenen veya ek açıklama eklenen sohbetleriniz ile diliniz, cihazınızın türü, konumunuz ve geri bildiriminiz gibi ilgili veriler silinmez. Bu veriler üç yıla kadar saklanır. Gemini Uygulamaları Etkinliği kapatılmış olsa bile sohbetleriniz 72 saate kadar hesabınızda saklanır. Bu sayede Google, hizmeti sunabilir ve geri bildirimleri işleme alabilir. Bu etkinlik, Gemini Uygulamaları Etkinliğinizde görünmez. Bu ayarı kapatırsanız veya Gemini Uygulamaları Etkinliğinizi silerseniz Web ve Uygulama Etkinliği ya da Konum Geçmişi gibi diğer ayarlar, diğer Google hizmetlerinin kullanımının bir parçası olarak konumunuzu ve diğer verilerinizi kaydetmeye devam edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca, Gemini Uygulamaları’nı diğer Google hizmetleriyle entegre edip kullandığınızda bu hizmetler, politikalarına ve Google Gizlilik Politikası’na uygun olarak hizmetleri önermek ve iyileştirmek için verilerinizi kaydedip kullanır. Gemini Uygulamaları’nı üçüncü taraf hizmetlerle etkileşimli olarak kullanırsanız bu üçüncü taraf hizmetler verilerinizi kendi gizlilik politikalarına göre işler.” Sonuç ya da özet olarak Gemini ile özel hiçbir şey paylaşmamak en mantıklı adım olacaktır.

Google, daha önce Bard/Gemini dönüşümü hakkında kendisi detaylı olarak şunları aktarmıştı:

Bard artık Gemini oldu

  • -Ne: Gemini, Google Yapay Zeka’ya doğrudan erişimin en iyi yoludur. Bildiğiniz ve sevdiğiniz birlikte çalışma özellikleri devam ediyor ve Gemini döneminde daha iyi hale gelecek Görsel sadelik, okunabilirliği ve gezinmeyi kolaylaştırmak için kullanıcı arayüzünde geliştirmeler yaptık.
  • -Neden: Herkese Google Yapay Zeka’ya doğrudan erişim olanağı sunmaya kararlıyız. Bu hafta itibariyle, desteklenen ülkelerdeki ve dillerdeki tüm Gemini kullanıcıları Google’ın en iyi yapay zeka modelleri ailesine erişebiliyor. Bu kararlılığımızı göstermek adına Bard’ın adını Gemini olarak değiştirdik.

Google’ın en yetenekli yapay zeka modeli Ultra 1.0’a erişmek için Gemini Advanced’i deneyin,

  • -Ne: Gemini Advanced, en yetenekli yapay zeka modelimiz, Ultra 1.0’a erişim sunuyor. Google’ın yapay zeka alanında kaydettiği en son ilerlemelere ilk erişenlerden biri olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ultra 1.0 modelimizle, Gemini Advanced; kodlama, mantıksal akıl yürütme, incelikli talimatları takip etme ve yaratıcı işbirliği gibi son derece karmaşık görevlerde çok daha yeteneklidir. Advanced önümüzdeki aylarda, artırılmış bağlam uzunluğu, genişletilmiş çok modlu özellikler, hatta daha iyi kodlama özelliklerinin yanı sıra dosyaları, belgeleri, verileri ve diğer içerikleri yükleyip daha derinlemesine analiz etme gibi yeni ve ayrıcalıklı özelliklerle gelişmeye devam edecektir. Advanced, en az 150 ülke ve idari bölgede kullanıma sunulan ücretli bir plandır. Ultra 1.0 modeli yalnızca İngilizcede kullanılabilir ve İngilizceye göre optimize edilmiştir ancak sistemin kullanılabildiği diğer dillerde sorulara yanıt verebilir. 
  • -Neden: Advanced ile, en yetenekli yapay zeka modelimiz Ultra 1.0’ı deneyen ilk kullanıcılardan biri olabilirsiniz. Henüz yolun başındayız. Advanced daha da gelişmeye devam edecek. 

Fikirlerinizi desteklemek için Gemini uygulamasında sohbet edin

  • -Ne: Telefonunuzdan yeni yöntemlerle bir şeyler öğrenmek, yazı yazmak, etkinlik planlamak ve daha pek şey yapmak için Google Yapay Zeka’dan yardım alın. Sistem; Gmail, Haritalar ve YouTube gibi Google uygulamalarıyla entegre olduğundan işlerinizi telefonunuzda halletmeyi kolaylaştırır. Yazarak, sesle veya görüntülerle etkileşime geçebilirsiniz. Android’de Gemini ile sohbet etmek için Google Play Store’dan uygulamasını indirin. iOS’te ise sistemi Google uygulamasından deneyin. Uygulama ABD’de İngilizce olarak belirli cihazlarda kullanıma sunulacak. Önümüzdeki günlerde Japonca, Korece ve Birleşik Krallık, İsviçre ile Avrupa Ekonomik Alanı ülkeleri ile ilişkili bölgeleri dışında global olarak İngilizce olarak çıkacak. Yakında daha fazla ülke ve dil eklenecek.
  • -Neden: Bu, dünyanın en yararlı yapay zeka asistanını sunma vizyonumuz doğrultusunda atılmış bir adımdır.

Şimdi Kanada’da

  • -Ne: Artık Kanada’da İngilizce ve Fransızca dahil desteklenen tüm dillerde yapay zekamız ile çalışabilirsiniz. Sistemin uygulaması İngilizceden başlayarak yakında geliyor.
  • -Neden: Sistemi sorumluluk anlayışıyla geliştirmeye devam ederken daha fazla ülke ve bölgeyi erişim kapsamına alıyoruz.

Google Bard ve Gemini dönüşümü yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER